Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Propojeni dvou domů

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
petrzel
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Propojeni dvou domů

Příspěvekod petrzel » 4 years ago

Ahoj,

potřeboval bych si propojit dům s jiným domem na cca 75m, přímá viditelnost, co nejvyšší propustnost a samozřejmě co nejnižší cena (kabel nejde).
Jaké HW vybavení na to mám použít?
Je možné proti sobě umístit např. UBNT NanoStation M5 Loco, nebo NanoBeam M5, případně na jedné straně to a na druhé jiné zařízení? Nebo mi doporučíte úplně něco jiného?
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 4 years ago

na 75m je to fuk.

Pojede dobře skoro všechno. Idealně použít 60 GHz, která ti dá přenosovku uplně jinou a cená není o tolik jiná.
1 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 4 years ago

[quote="Zsir"]na 75m je to fuk.

Pojede dobře skoro všechno. Idealně použít 60 GHz, která ti dá přenosovku uplně jinou a cená není o tolik jiná.[quote="Zsir"]na 75m je to fuk.



Doporučovat cokoliv nezákoneného věřejně já nevím .Pokud to děláš Ty je to Tvuj problem,ale doporučovat to ?
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 4 years ago

A co tahle nějakej starej laser, je to naprosto legální,
stabilní to je pod 1 ms, levné je to taky.
Jen to nesmí svítit do slunce a nebo zpátky,
slunce nesmí svítit do toho.
Rušení neexistuje.

A teď se těším na nějaký poznámky.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

samsung drop?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

Jak tu již několikrát v různých vláknech řekl pak Peterka, šedesátka generálně zakázaná není, takový spoj Wireless Wire (ne dish!) legální i venku je..
1 x

petrzel
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod petrzel » 4 years ago

S tím nemám žádnou zkušenost, nějaký konkrétní typ bys mohl uvést?

milan.zelina píše:A co tahle nějakej starej laser, je to naprosto legální,
stabilní to je pod 1 ms, levné je to taky.
Jen to nesmí svítit do slunce a nebo zpátky,
slunce nesmí svítit do toho.
Rušení neexistuje.

A teď se těším na nějaký poznámky.
0 x

petrzel
Příspěvky: 3
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod petrzel » 4 years ago

Kabel není možný

hapi píše:samsung drop?
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 4 years ago

Příspěvekod lyra » 1 day ago

[quote="Zsir"]na 75m je to fuk.

Pojede dobře skoro všechno. Idealně použít 60 GHz, která ti dá přenosovku uplně jinou a cená není o tolik jiná.[quote="Zsir"]na 75m je to fuk.



Doporučovat cokoliv nezákoneného věřejně já nevím .Pokud to děláš Ty je to Tvuj problem,ale doporučovat to ?

_______

Od podzimu to bude legální dle ČTU. A napsal jsem idealně, ale pokud nerozumíš vůbec bezdrátu a neznáš podmínky, tak i v 5 GHz musíš dodržovat věci (radary, výkony, frekvence apod), takže flastra můžeš dostat i za 5, tak 60 :D
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 4 years ago

To: petrzel
starší laserové spoje se dají z druhé ruky koupit i zde na tomto fóru za pár tisíc.
Mám jich pár přesně odsud a používám je dodnes s neuvěřitelnou stabilitou a výdrží.
Dávám je tam, kde se finančně nevyplatí kvůli krátkým vzdálenostem spoje jako třeba Siklu a pod.
Jsou to neuvěřitelné držáky a za ty peníze odvedou skvělou práci.
Např. poslední izraelský spoj MRV terescope jede v pohodě i na 600m, nastavování luxusní,
výdrž neuvěřitelná a dal jsem za něk jen 5k. Předtím jsem kupoval také LaserBity.
Jsou občas k mání i gbit spoje, stačí zapátrat.
Vím, že mě někdo učitě pošle do háje, že tady obhajuji staré krámy, jenže ono to opravdu drží....
A je to naprosto legální....
60GHz zatím legální není. Uvidíme, velká trojka jistě zaboduje.....
1 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Zsir píše:Od podzimu to bude legální dle ČTU. A napsal jsem idealně, ale pokud nerozumíš vůbec bezdrátu a neznáš podmínky, tak i v 5 GHz musíš dodržovat věci (radary, výkony, frekvence apod), takže flastra můžeš dostat i za 5, tak 60 :D


Který podzim? Po všech těch slibech letošnímu podzimu nevěřím.

5Ghz na tyhle metry je jednoduchý - stačí ubnt neodblokovávat a vše vyřeší automaticky.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Pro stabilní funkčnost to potřebuje opravdu pevnou montáž a celkově to není nic pro začátečníka. Gigabitový laser bude mít cenu v násobcích oproti jakémukoliv 5GHz rádiu.

milan.zelina píše:To: petrzel
starší laserové spoje se dají z druhé ruky koupit i zde na tomto fóru za pár tisíc.
Mám jich pár přesně odsud a používám je dodnes s neuvěřitelnou stabilitou a výdrží.
Dávám je tam, kde se finančně nevyplatí kvůli krátkým vzdálenostem spoje jako třeba Siklu a pod.
Jsou to neuvěřitelné držáky a za ty peníze odvedou skvělou práci.
Např. poslední izraelský spoj MRV terescope jede v pohodě i na 600m, nastavování luxusní,
výdrž neuvěřitelná a dal jsem za něk jen 5k. Předtím jsem kupoval také LaserBity.
Jsou občas k mání i gbit spoje, stačí zapátrat.
Vím, že mě někdo učitě pošle do háje, že tady obhajuji staré krámy, jenže ono to opravdu drží....
A je to naprosto legální....
60GHz zatím legální není. Uvidíme, velká trojka jistě zaboduje.....
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Pánové ... ptá se začátečník, co toho zjevně moc neví. Ještě bych pochopil radu 60GHz mikrotik, ale laser?
75 metrů je nic. Nemůže-li prokopnout žlábek pro trubičku ... ať použije prostě 5GHz jako každý. Jakýkoliv UBNT NanoBeam AC udělá službu. Zvlášť ten novější typ NBE-5AC-Gen2. Nakonfigurovat to nejspíš také zvládne.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

kup si tam sadu wap 60ghz a vyřešeno. Do 5GHz se neser. Beztak to bude sdílečka internetu... že?

FSO je totální nesmysl. Proto se taky prodávaji za tak směšný peníz protože se toho nikdo nemůže zbavit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků