Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Linux - instalace přes SSH

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
radek1
Příspěvky: 96
Registrován: 13 years ago

Linux - instalace přes SSH

Příspěvekod radek1 » 5 years ago

Zdravím, mám prosbu (nejsem Linux odborník).
Mám na serveru prastarý Centos5 a potřebuju ho nějak upgradovat na Centos7
Jak jsem pochopil, přes yum upgrade to už nepůjde.

Jsem na něm přihlášený nadálku přes SSH. Je nějaká možnost jak ho přeinstalovat na verzi 7 (iso mám stažený)?
Původní konfigurace zachovaná být nemusí.
Takže laicky - jsem přihlášený přes SSH, něco spustím a výsledkem bude čistá nová verze.

Omlouvám se, jestli se ptám na kravinu :)
Díky
0 x

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 5 years ago

Googli Kickstart Installation. Vytvoris image, tu nabootujes pomoci zavadece, provede se instalace. Ale neni to trivialni a laicke reseni.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 5 years ago

DD,

nema ten server IPMI nebo nejaky podobny vzdaleny dohled? Pokud ano pak jde vetsinou namontovat vzdalene ISO a provest instalaci jako by jsi sedel u klavesnice serveru.
1 x

radek1
Příspěvky: 96
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radek1 » 5 years ago

Právě že vzdálený dohled se mi nepodaří zprovoznit. Když bude nejhůř, zaměřím se na to, bude třeba udělat komplet upgrade Firmware atd.
Instalace přes USB také bez výsledků. DVD mechaniku tam nemám, jen CD.

Pokud by byla možnost instalace CentOS přes CD (ne DVD), tak je to řešení. Je nějaká verze ISO která by se na CD vešla?
Výše navrhovaný postup přes PXE server je také řešením, ale už je to komplexější.

Zatím tedy hledám cestu nejmenšího odporu.
Díky!
0 x

staryvena
Příspěvky: 9
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod staryvena » 5 years ago

Verze netinstall má 507 MB, jenom je potřeba během instalace připojení k internetu. Stáhnout lze třeba zde: http://ftp.sh.cvut.cz/centos/7.6.1810/isos/x86_64/
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Nutno říct, že ani upgrade (a instalaci z ISO už vůbec ne) ten server na 99% nepřežije ve funkčním stavu = spousta se toho "rozsype".
0 x

radek1
Příspěvky: 96
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod radek1 » 5 years ago

Tak jsem to nakonec vyřešil čistou instalací přes CD "netinstall". Vše OK.
Díky všem!
0 x