Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Powerbeam m2 400

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
zavoda
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Powerbeam m2 400

Příspěvekod zavoda » 5 years ago

Ahoj , mužu se zeptat jestli čtú pokutuje za nedodrzeni EIRP v pasmu 2,4GHz?
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

zavoda píše:Ahoj , mužu se zeptat jestli čtú pokutuje za nedodrzeni EIRP v pasmu 2,4GHz?



Jaký je důvod plánovaného nedodržení výkonu? Třeba poradíme jak to udělat lépe a bez porušování VO.
0 x

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 5 years ago

Většinou zde platí, že kde není žalobce, není soudce, ale to mi věřte, že když by se mi někdo rozhodl propálit skrz dům 46dBm na 2,4GHz nedejbože v 40MHz širokém pásmu, že by tu ten měřící vůz byl secsakra rychle.
0 x

zavoda
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod zavoda » 5 years ago

Takže by mne musel někdo nahlásit nebo by na to ČTÚ mohla přijít sama :) 46dbm to možná ani neumí .Max.30
0 x

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 5 years ago

Náhoda je blbec, stojí Vám to za tu pokutu 50 000Kč, nedalo by se to za cenu té pokuty udělat legálně?
0 x

zavoda
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod zavoda » 5 years ago

Dalo :100: ale jen jsem chtěl zjistit jestli se za pásmo 2,4GHz dávají pokuty :slight_smile:🙂
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Dopisujou si tady dva neználci samé nesmysly.
- ČTU se na nějaký oznam o něčem v pásmu 2.4GHz nejspíše zcela vykašle, měřicí vůz kvůli toho startovat nebudou skoro určitě
- Jak, prosím, poznáš, že někdo sype z antény výrazně vyšším výkonem? Na vzdálenost v nižších stovkách metrů se to vyhodnotit nedá, na větší vzdálenost prakticky taky ne. Nehledě na to, že by jsi se musel dostat do osy spoje
- když už ČTU měří a rozdává pokuty, potřebuje to mít nějak podloženo. Ani oni nejsou schopni spolehlivě určit vysílací výkon jinak, než že to změří na koaxu anebo vyčtou ze zařízení = někdo je k tomu zařízení musí pustit.
- zcela jistě neudělí pokutu 50tis za překročený výkon ve freebandu soukromé osobě, u které je to první incident. Takové pokuty (napoprvé) nedávají ani firmám s milionovými obraty za mnohem větší zhovadilosti.
1 x

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 5 years ago

rsaf píše:Dopisujou si tady dva neználci samé nesmysly.
- ČTU se na nějaký oznam o něčem v pásmu 2.4GHz nejspíše zcela vykašle, měřicí vůz kvůli toho startovat nebudou skoro určitě
- Jak, prosím, poznáš, že někdo sype z antény výrazně vyšším výkonem? Na vzdálenost v nižších stovkách metrů se to vyhodnotit nedá, na větší vzdálenost prakticky taky ne. Nehledě na to, že by jsi se musel dostat do osy spoje
- když už ČTU měří a rozdává pokuty, potřebuje to mít nějak podloženo. Ani oni nejsou schopni spolehlivě určit vysílací výkon jinak, než že to změří na koaxu anebo vyčtou ze zařízení = někdo je k tomu zařízení musí pustit.
- zcela jistě neudělí pokutu 50tis za překročený výkon ve freebandu soukromé osobě, u které je to první incident. Takové pokuty (napoprvé) nedávají ani firmám s milionovými obraty za mnohem větší zhovadilosti.


Nevím, jak to má ČTÚ třeba s ASMKS, ale například pro radioamatéry je to velký strašák.

Když vysílač, který je vzdálen 6km daleko mám na mobilním telefonu se ziskem -68dBm, tak to jistě v limitu nebude.

Ano, nepodnikajícímu nejspíše pokutu v takové výši nedají.

V dobré víře jsem dotazujícího upozornil na možné následky porušování povolených výkonů, to že se to stát nemusí neznamená, že ta možnost změření a sankce není nereálná. Tazatel zde také ani nenapsal, proč by chtěl povolený výkon překračovat, jestli chce překřičet sousedy, má v trase nějakou překážku, chce na 2,4GHz extra dlouhý spoj.
0 x