Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pomoc s DASAN-om konfigurace

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Pomoc s DASAN-om konfigurace

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Ahojte
Mame GEPON a nejak sa nam uz zaplnil, rozhodli sme sa to troska prechadzat a cast zakaznikov presunut na GPON od DASANU

Ale tu nastal problem troska, mam nejake manualy a snazimsa to pochopit ale nejak sa mi to nedari

Podarilo sa mi vytvorit VLANY priradit to k portom a tu som niekde skoncil.

Co by som potreboval:

1. Varianta
nastavit onu jednotku ako bridge a na router by islo pppoe (takto to mame teraz)

2. Varianta
nastavit onu jednotku ako router s pppoe a lan bude ako dhcp

Dalej ma zaujima port: Connect to VoIP phone1 FXS interface for phone service (ako to mam chapat ? ked mam sip ustrednu ako to pripojit ? ake zariadenie tam ide ? ) vacsina sip tel. ma RJ45

Najde sa niekto kto by mi to vedel nejak vysvetlit ? ako na to ?
Ďakujem
Michal
0 x

pin
Příspěvky: 80
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pin » 5 years ago

Ahoj, používám pouze H665 v režimu bridge nebo nat router, případně H660G v režimu bridge. Tedy onu bez SIP portů. Routuji na olt.
V bridge mode jen zadáš wan0 mode bridge, tag vlan pro traffic, tpid 8100 a hotovo. Do Domácího NAT routeru pak projde cokoliv, včetně ppoe.
Pro management onu wan1 např. static , nějaký vlan pro management a vyplnit ipv4 options.
Pokud chceš nastavit onu jako nat router, tak wan0 (static, dynamic nebo ppoe) a zase vyplnit.
Z mého pohledu na wifi, voip, atd, ať si to řeší uživatelé až na svých krabičkách.
Petr.
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Nastavujes to cez cli ? alebo cez web ?

Je k tomu potrebný nejaky xml súbor ?
0 x

pin
Příspěvky: 80
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pin » 5 years ago

Toto naťuká technik u zákazníka přes web rozhraní do čistého onu, které vozí u sebe.
Jen se po prvním připojení onu přidá na olt do onu-profile (na onu pak svítí led internet).
Momentálně je to nejjednodušší a nejrychlejší varianta, takže žádný xml, jen pár věcí přes web.
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Vedel by si mi poslat posledny fw pre olt a onu ?
Novy FW nahravas automaticky do onu cez FTP alebo TFTP?
Vedel by si mi sem nakopirovat konfig profilu ako mas spraveny ?

Musi technik konfigurovat u zakaznika onu ? viem to spravit aj vzdialene ? napr cez cli olt ?

Ďakujem
0 x