Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nelze se připojit k internetu - spatny routing?

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Kubajsz
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Nelze se připojit k internetu - spatny routing?

Příspěvekod Kubajsz » 5 years ago

Zdravím,
k osobní (ne)spokojenosti jsem si koupil MT CRS326-24G-2S+RM. Ovšem zasedl jsem se u základní konfigurace.

Situace je následující:
Do portu 1 povede poskytovatel, další porty chci mít v bridge. Již jsem toto nastavení absolvoval před časem u jiného CRS (model už nepamatuji) a vše chodilo na první dobrou, stačilo jen použit quick set. Tentýž quick set jsem absolvoval i nyní - mód router, zadání všech potřebných údajů, nastavení ip adresy LAN, DHCP, bridgovat LAN porty, NAT...ovšem k WAN části jsem se nepřipojil. Ping MT - stávající router bez problému, ping MT - venkovní adresa no route, též se mi nedařilo pingnout z pc za MT na stávající domácí infrastrukturu, nastavil jsem teda ručně v adresách u lokální IP interface na bridge, nyní se z pc i MT dokážu pingnout na stávající domácí síť i router, ale nedostanu se dál za router. Zkoušel jsem již několikrát vrátit MT do továrního nastavení a “odklikat” si quick set znovu, ale beze změny. Též jsem zkoušel jít krok za krokem podle wiki a nic. Někdo nějaký tip čím by to mohlo byt? Nebo ze jsem tak “blby” začátečník a neumím naklikat ani quick set? :D díky :)
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

v zálozce IP - dhcp-client máš zapnutou na ether1? Tím by si měl dostat routu na poskytovatele.

A neměl si starej router statickou WAN?

___

MikroTik je v defaultu nastavenej, že port 1 má zaplýho dhcp-clienta, takže stačí jen přivést konektivitu do portu 1 a nastavit wifi a hotovo.
0 x

Wombat
Příspěvky: 94
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Wombat » 5 years ago

Někde se taky ještě používá mac filter.
0 x

staryvena
Příspěvky: 9
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod staryvena » 5 years ago

A z Mikrotiku funguje ping na adresu v internetu?
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 5 years ago

Podle toho co pises tak ti chybi vychozi brana.
0 x
Bývalý ISP...

Kubajsz
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kubajsz » 5 years ago

Díky za odpovědi, bohužel se k MT dostanu až zase po práci a vyzkouším. :)

Zatím jsem neměnil MT za stávající router, takže "chybu" na straně poskytovatele nemusíme hledat, WAN část si MT nastaví automaticky přes DHCP, mám ho zatím jen položený na stole kvůli konfiguraci, protože jsem přesně čekal, že to nepůjde s mými zkušenostmi zase tak rychle jako "spotřební" routery. :)
0 x

Kubajsz
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kubajsz » 5 years ago

Tak ověřeno, Gateway sedí, tu si MT obstaral automaticky stejne tak jako IP. DHCP client na ether1 je taky zapnutý. Je to divné, protože z PC si na stávající síť pingnu, ale ven se nedostanu i když zadám ping google tak DNS servery pošlou zpět IP, ale vypíše to unreachable...když to zkusím v MT tak mi to vyhodí “no route to host” jak IP, tak domain name ping. Dost věci ani změnit nemohu protože díky quicksetu jsou uzamknute jako defaultní. Někdo nějaký další nápad? :)
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

Vyloučil jsi filtraci MAC adresy u poskytovatele?
0 x

Kubajsz
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kubajsz » 5 years ago

Vyloučil, zatím mi MT běží na stole a jako WAN síť mám svoji domácí - teprve si ho nastavuji a pripravuji pro výměnu. :)
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Zkus trasovani a uvidis, kde ti to zkonci.
0 x

sutrus
Příspěvky: 85
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sutrus » 5 years ago

Kubajsz píše:Vyloučil, zatím mi MT běží na stole a jako WAN síť mám svoji domácí - teprve si ho nastavuji a pripravuji pro výměnu. :)

Chápu to tedy tak, že na wan ti router přidělí dhcp ip adresu ve stejném adresním rosahu jako máš nastevenou lan.
Nebo máš lan korektně v jiném adresním rosahu - tedy jiný adresní rosah než stávající běžící na lan síti?
0 x

Kubajsz
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kubajsz » 5 years ago

LAN mám korektně v jiném rozsahu. 10.0.80.x vs 10.0.10.x :)
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Kubajsz píše:LAN mám korektně v jiném rozsahu. 10.0.80.x vs 10.0.10.x :)

A masku mas jakou? :D
0 x

Kubajsz
Příspěvky: 8
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kubajsz » 5 years ago

Maska u obojiho /24.

Jinak zkusil jsem smazat cely MT do “beznastaveni” a naklikat si to tam ručně bez quick setu, z MT se již pingnu všude, porty mám v bridgi(kromě ether1), nastavené DHCP, přidělené adresy, jen se ještě z pc nedostanu ven, 100% jsem ještě něco nezastavil - ale co? :D
0 x

staryvena
Příspěvky: 9
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod staryvena » 5 years ago

NAT?
0 x