Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problém s pppoe?

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Problém s pppoe?

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

Dobrý den, už mi začínají docházet nápady s tím co se mi děje se sítí a rád bych tady poprosil o pomoc.

Mám domácí přípojku od Libli (Fofrnet) v Olomouci, rodinný dům optikou, pomocí pppoe.
router C9 tp-link + (Archer C1200),proměřeno technikem od ISP, proteče tím 900Mbps.

Problém mám ohledně rychlosti, download se drží okolo hodnoty 900Mbps ale upload jede maximálně kolem 500Mbps(normálně okolo 350). Toto nastává jen ve Windows 10, na Linuxu tento problém nemám.
Zkoušeno na několika počítačích i7,ssd,+8GB ram. Na jiné přípojce problém není.
Rychlost využiji na nahrávání 4K videí.

Je tady někdo kdo by mi pomohl tento problém vyřešit ? Nemám problém s finanční odměnou pokud se to podaří zprovoznit. Velice děkuji za pomoc.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

pppoe je vytočené na C9 a potom je problém v lan síti jen na windows 10 a na linuxu to jde dobře?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

C9 vytáčí pppoe - UTP6 -> PC. Na Windows je problém s rychlostí uploadu cca třetina. Pokud dám místo Windows Linux, jede všechno jak má být 900/900.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

potom nechápu co to má společného s pppoe, zjevně to asi windows neutáhnou či nevím co tam je za šílenost, třeba antivir který to plzní....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

Právě o to jde že nevím čím to je a jediné co mě napadlo je možnost vlivu pppoe. Jakmile jsem připojil jiný PC ( celkově 3) tak to bylo na windows stejné cca třetina uploadu oproti linuxu. A když jsem zkoušel router na jiné přípojce která je připojena pomocí DHCP tak tam je rychlost na windows 10 v pořádku. Je to pravě záhada, a pokud vyloučím HW, tak jediné co zbývá je pppoe.
Rád bych někomu zaplatil aby se to vyřešilo, dávat ale někomu např. 2000 Kč když pak řekne že neví čím to je, dávat nechci.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

kolik je mtu na tom pppoe?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

MTU.png
MTU.png (6.73 KiB) Zobrazeno 3716 x
1480 ,
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

toto ale není aktuální hodnota ale maximální možná, zeptal bych se operátora kolik tam pouští mtu...
dále bych zkusil z windows ping někam do internetu s mtu 1480 a zkusil bych jestli to fragmentuje..
ještě by mě zajímalo jak že se ten upload měří? pomocí FTP?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

Pomocí FTP , speedtestu,rychlosti.cz ,cesnetu. Čehokoliv ale všude ty hodnoty jsou okolo 300.
max MTU.png
max MTU.png (20.25 KiB) Zobrazeno 3667 x
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

tam neprojde víc jak 1452? to tam je asi tedy nějaká vpnka co to mrší
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

Mohu tedy poprosit co bych měl dělat dál ? Ono dovolat se teď na techniky (děkuji Libli) je opravdu náročné... co bych jim tam měl popsat a na co se zeptat.
Jen mě prostě zaráží že Windows jedou tak špatně linux je bez problému.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

tak asi nejjednodušší test je snížení MTU v těch windows.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

Zkusil jsem nastavit, žádná změna.
MTU win.png
MTU win.png (7.02 KiB) Zobrazeno 3622 x
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

-Co zkusit čístej reinstalovanej windows, aby se vyřadilo brzdění nějakou aplikací (antivir apod).

-Během testu zkusit i zatížení prostředků(zda procák nejede na 100%).
0 x

Klementa
Příspěvky: 16
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Klementa » 5 years ago

Reinstalace provedena 2x na hlavním PC , poté zkoušeno s dalšími 2 PC. Výsledek pořád stejný. Hlavní PC procesor 5820k disk 970evo, jak základní tak 4,5 GHz. 2.PC i7400 ssd wd-blue 5,i8700.
vytížení je maximálně na 50 %. Router do výrobní,továrního nastavení. i nejnovější FW , koupil jsem i jinou síťovku(intel) taky nic.
Naposledy upravil(a) Klementa dne 10 Feb 2019 22:55, celkem upraveno 1 x.
0 x