Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LAN --> WAN (web config)

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
RDan
Příspěvky: 33
Registrován: 6 years ago

LAN --> WAN (web config)

Příspěvekod RDan » 5 years ago

Zdravím, chtěl bych docílit jedné drobnosti ale nevím odkud začít.
Mám doma Mikrotika a ve sklepě VDSL v bridge módu.
Chci se zeptat zda nějak můžu (web proxy) nastavit směrování na ten VDSL na jeho webovou konfiguraci.
Jinými slovy při zachování funkce VLAN z WANu, zároveň namapovat na mou IP adresu na IP na WANu.

Protože chci aby mi bylo opravdu rozuměno tak to ještě napíšu jinak :D

Pokud za ve své místní síti za Mikrotikem zadám 10.111.111.250 tak chci vidět web config na 192.168.1.1.

Netuším jakou technologii na to použít. (web proxy, firewall, nat, redirect)

Díky za rady.

PS: Proč to chci? Chtěl bych vidět stavové logy abych viděl co se děje, když se něco děje :)
0 x

Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Noxus28 » 5 years ago

sr ale z tých prvých 4 riadkov sa teda vysomáriť neviem.

z
Pokud za ve své místní síti za Mikrotikem zadám 10.111.111.250 tak chci vidět web config na 192.168.1.1.

je odpoveď jednoduchá - dst-NAT

Kód: Vybrat vše

ip firewall nat add chain=dstnat src-address="tvoj_vnutorny_rozsah"/24 dst-address=10.111.111.250 action=dst-nat to-addresses=192.168.1.1

teraz je ale otázka či router s modemom majú spoj na 192.168.1.0, ak áno - prečo nezadáš rovno IP 192.168.1.1?
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

RDan
Příspěvky: 33
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RDan » 5 years ago

Díky za radu. Ale zjistil jsem že problém byl u mě úplně jinde. :D
Zapomněl jsem že tam není DHCP takže jsem musel zprovoznit druhou vlan s pevně danou IP a pak stačilo v browseru jít na 192.168.1.1 :D

PS: Je to vdsl modem v bridge módu a s routrem má pppoe spojení přes vlan.
0 x