Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

2 wifi na cAP

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

2 wifi na cAP

Příspěvekod jval » 5 years ago

Zdravím, mám RB2011UiAS-2HnD-IN, ale celkem na nešikovně umístěný, takže není dobrý signál po celém bytě.
Nyní jsem dokoupil cAP ac AP, hodil ho pěkně na středy bytu a signál super.
Teď už mi jen chybí dodělání druhé wifi pro hosty.
Původně jsem to měl na RB2011UiAS-2HnD-IN tak, že virtuální wlan dostávala od DHCP jiný rozsah IP, takže se hosti dostali pouze na internet a do vnitřní sítě ne.
Vzhledem k tomu, že cAP je jako bridge, tak DHCP zůstalo na RB. Je možné ty hosty nějak omezit na firewallu a nebo bude nutné udělat VLANy?
Nebo pokud je ještě i jiná možnost?

Děkuji za rady
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 5 years ago

udelej si vlan na te 2011 dej ho do bridge s tim rozsahem hostoveho rozsahu, na te wifi udelej hosta a ten samy vlan a spoj je bridgem a mas to
0 x

jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jval » 5 years ago

Děkuji za tip. Ještě jsem našel tenhle https://blog.ligos.net/2018-01-01/Mikrotik-WiFi-Access-Point-With-VLAN.html článek a to vypadá praktický stejně jako to potřebuji, tak to podle něj snad nějak nakonfiguruji.

Ještě jednou díky.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jo, a nebo si mohl použít capsmana kterej tohle vyřeší za tebe a neřešit vlany.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jval » 5 years ago

O tom jsem také uvažoval, ale nebyl jsem si jistý jestli nebude problém s tím, že RB2011 má jen 2,4GHz a cAP i 5GHz a chtěl bych mít zapnutou wifi pouze na tom cAP.
0 x

jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jval » 5 years ago

Tak vyřešeno pomocí CAPsMAN. Díky všem.
0 x