Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

spoj na 2,4km

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
jenik231
Příspěvky: 24
Registrován: 6 years ago

Re: spoj na 2,4km

Příspěvekod jenik231 » 5 years ago

Ten sektor je je pro klienty ne proti sobě. :grinning:
Ptám se na zkušenosti nebo jestli ho někdo pouziva
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

Orel005 píše:Do 14 dni by meli skoncit prvni testy. Pote budeme schopni nabidnout Vam spoj postaveny na platforme LHG 60G s 60cm antenama, schopny se spojit na 8 km. Navic je k dispozici zaloha primo na antene pomoci rsma konektoru, takze se pocita s backupem na Mikrotiku nebo ubnt.

Spoj na 8 km byl v prubehu Vanoc otestovan. Jednalo se pouze o test, nikomu netvrdím ze je to vhodné na takovou vzdalenost.


To už bych radši navrhnul mimosu a odstranit limitaci TX výkonu, než 60Ghz. Celý 60Ghz od Mikrotiku mi přijde jako "beta verze" (i když už dost vyladěná) ...
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Mimochodem máte někdo vyzkoušenou tu mimosu v nějaké soukromé hale na 2km bez toho omezení?
Jak to funguje?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Mimosa B24 na 2,4km je pi**vina. Ani ten max vykon +4dbm ti nepomoze. V silnejsich dazdoch padne. Mali sme to na 1,6km a tiez som si hovoril, ze to bude v pohode a spadlo to. AF24 ktore tam predtym bolo nepadlo nikdy. Proste ta mimosa sranda je tak na spolahlivy 1km s plnym kotlom pokial to ma ist aj v silnych dazdoch. Tie anteny maju hodne maly zisk. 2,4km s plnym vykonom +4dbm to mas -58dBm signalu...nespekuloval by som a dal tam AF24 - kompromis aj ked drahsi ale spolahlivejsi a bude to zaroven aj fullduplex narozdiel od mimosy.
1 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Mimochodem koukal jsem na stránky mimosa a našel jsem toto:
https://mimosa.co/products/b11

Zajímavé je, že to má Frequency Range: 10000–11700 MHz... A umí i 38cm antény.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

hlavva píše:Mimochodem máte někdo vyzkoušenou tu mimosu v nějaké soukromé hale na 2km bez toho omezení?
Jak to funguje?

2km dlouhou halu? to je tunel ne? :-)
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hlavva píše:Mimochodem koukal jsem na stránky mimosa a našel jsem toto:
https://mimosa.co/products/b11

Zajímavé je, že to má Frequency Range: 10000–11700 MHz... A umí i 38cm antény.

Co by si to chcel pouzit ako 10GHz radio ked to vie taky range? Nestacilo u vas to, ze ste tam mali a stale asi vo velkej miere mate PowerBridgeM10, toto je dalsia TDD sracka.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jestli ti vadí jenom tohle tak to seš v klidu. Mě třeba víc vadí že to nedodržuje násobky 7MHz kanálu (7, 14, 28MHz na kanál) takže s ostatními pojítky to nebude kamarádit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hapi píše:jestli ti vadí jenom tohle tak to seš v klidu. Mě třeba víc vadí že to nedodržuje násobky 7MHz kanálu (7, 14, 28MHz na kanál) takže s ostatními pojítky to nebude kamarádit.

Neskumal som to radio do hlbky ale ked to tak je, tak je to potom mega sracka :D Narozdiel od PBM10 to ludia zas hufne nebudu kupovat, pretoze je to pomerne drahe radio v porovnani s fullduplexom.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

já ti nevim. To pásmo je free, dosáhne daleko a má rychlost takovou o který se ostatním pojítkům v 10GHz může leda zdát a spojí půlku toho co ray2 nebo bth v 10GHz. Je to podobný 60GHz od mikrotiku akorát to dosahne 10x dál a to pásmo taky neni až zasraný. Kromě toho že to je mimosa je to pěkný pojítko.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hapi píše:já ti nevim. To pásmo je free, dosáhne daleko a má rychlost takovou o který se ostatním pojítkům v 10GHz může leda zdát a spojí půlku toho co ray2 nebo bth v 10GHz. Je to podobný 60GHz od mikrotiku akorát to dosahne 10x dál a to pásmo taky neni až zasraný. Kromě toho že to je mimosa je to pěkný pojítko.

Ja ti neviem, 1500€ za jednu jednotku bez anteny za preladenu wifi s dvoma radiami sa mi zda dost odveci. Stale to bude trpiet rovnako ako wifi co sa tyka trafficu.
0 x

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 5 years ago

Provozujeme B24 na 2km. Na jedné straně máme zároveň 2 sněhuláky (AF24) na stejné frekvenci, které míří podobným směrem. I přes takovou vzdálenost a zarušení je spoj stabilní a zákazníci si nestěžují, i když ping se pohybuje kolem 8-10ms.

mimosa.PNG
mimosa.PNG (95.97 KiB) Zobrazeno 2939 x
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

methernet píše:Provozujeme B24 na 2km. Na jedné straně máme zároveň 2 sněhuláky (AF24) na stejné frekvenci, které míří podobným směrem. I přes takovou vzdálenost a zarušení je spoj stabilní a zákazníci si nestěžují, i když ping se pohybuje kolem 8-10ms.

mimosa.PNG

proc mas zacerneno tx power?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

KoZLiCeK píše:
methernet píše:Provozujeme B24 na 2km. Na jedné straně máme zároveň 2 sněhuláky (AF24) na stejné frekvenci, které míří podobným směrem. I přes takovou vzdálenost a zarušení je spoj stabilní a zákazníci si nestěžují, i když ping se pohybuje kolem 8-10ms.

mimosa.PNG

proc mas zacerneno tx power?


a proč se blbě ptáš? :)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 5 years ago

KoZLiCeK píše:
methernet píše:Provozujeme B24 na 2km. Na jedné straně máme zároveň 2 sněhuláky (AF24) na stejné frekvenci, které míří podobným směrem. I přes takovou vzdálenost a zarušení je spoj stabilní a zákazníci si nestěžují, i když ping se pohybuje kolem 8-10ms.

mimosa.PNG

proc mas zacerneno tx power?


Přesně z toho důvodu, který všichni víte.
0 x