Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

spoj na 2,4km

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
jenik231
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

spoj na 2,4km

Příspěvekod jenik231 » 5 years ago

Zdravím,
chci se zeptat ma nekdo zkušenost s tímto
https://www.discomp.cz/mimosa-b24-1-5-g ... 84744.html
potřeboval bych spoj na 2,4km.
děkuji za rady.
nebo co říkate na 60lhg na tu vzdalenost asi nepoužitelné že?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

S dodržením EIRP na naší country to asi nedá žádnej voheň. LHG je taky nereal.
0 x

jenik231
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jenik231 » 5 years ago

takže siklu co pišou na 3km je jen v idealních podmikach :-D
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

jenik231 píše:takže siklu co pišou na 3km je jen v idealních podmikach :-D


LHG 60 na freq 66GHz to da avsak je otazka aku chces/potrebujes dostupnost a ci ti nevadi pouzivanie metly v zimnych mesiacoch na ometanie snehu :D
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 5 years ago

No Jeníku, špatně napsaný dotaz. Nenapsal jsi základní věci, jako jestli požaduješ vysokou dostupnost, a jak moc je pro Tebe limitující cena.
Pokud chceš sockabastlospoj "co nejrychlejší/co nejmenší cenu", kup si 60Ghz LHG a trp.
Mimosa je tu hojně popsaná v jiném tématu, všichni na ni plivou ale prodeje pořád stoupají, a jeté se prodávají velmi málo. Použitelné to asi bude, ale zjevně pouze s překročením limitu.
EH710 nově se 30(60cm) parabolama myslím dobrá volba, ale cena už je jinde.
1 x

Vampír
Příspěvky: 33
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Vampír » 5 years ago

No ja mám LHG60ku na 2,5km zalohovanou AirBQ10. Potřebuji tam tlačit do 200Mbit a toto mi přijde jako SOCKA řešení, ale na druhou stranu funkční. Bohužel jsem už také jednou odmetal.. Co mě u tohoto řešení drží je vidina radomu pro LHG...
2 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Mimosa jako dobry musim rict i podpora prekvapila ale s dodrzinim erip tak do 1km max. LHG60 cca taky aby to fungovalo. Takze mozna nejakej peterkostroj v 10 nebo 17 GHZ, pripadne nejaky jety fdd...
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Marskys
Příspěvky: 40
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Marskys » 5 years ago

Nebo toto https://www.wifihw.cz/default.asp?cls=s ... stiid=4341 vyborne Prismy s novymi hlubokymi Jirous antenami i v zarusene petce na tuto vzdalenost by mely byt bezet bez problemu.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

20k za 5tku, odvaha. To raději už siklu a je klid. Jej to chce dobrý uchycení.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Predpokladam ze tazatel chce neco mimo 5, jako prisma ne ze ne ale dokonce si k ni muze poridit od rfka ultra horna, ale asi chce pouzit neco jineho obtizneji zarusitelneho nez 5ku.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 5 years ago

dagus píše:20k za 5tku, odvaha. To raději už siklu a je klid. Jej to chce dobrý uchycení.

A proč ne? Když by měl místo, tak s Prismem a 60cm anténama na 2,5KM i v zarušeném prostředí 80-90Mbit dá v limitu na 20MHz kanálu.
Ale protože se tazatel poptává po B24, předpokládám, že hledá hodně muziky za málo peněz, zde by mohly dobře posloužit 17GHz od SICE nebo od pana Peterky.
Parametrově nejblíže jsou 80GHz spoje, ale tam se budeme bavit o jiné ceně, s 60cm anténama a dostatečně tuhým držákem bych se ani toho, že by to mělo padat nebál, možná si chvilkama trochu podřadí.
0 x

jenik231
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jenik231 » 5 years ago

a co rikate na MimosaB24, jednotka Ptp spoje 24ghz, 1,5gps??
diky moc za rady
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

jenik231 píše:a co rikate na MimosaB24, jednotka Ptp spoje 24ghz, 1,5gps??
diky moc za rady

Nic svetoborne a na 2,4km nie moc pouzitelne kvoli malemu zisku. Ked chces lacny spoj ktory bude fungovat tak jediny bude asi UBNT AirFiber 24. cenovka je vsak vyssie.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 5 years ago

AF24 na 2,5km pojede. Maximálně to zdechne na pár minut v létě pri těch ultra chcancích . . .
0 x

jenik231
Příspěvky: 24
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jenik231 » 5 years ago

resim to, že na jedné straně už nemám moc místa na 60 antenu nebo na neco vetšího tak hledám kompromis.
Takže mimosa je nepoužitelná na ty km?
diky
0 x