Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vrazda na benzince, usvedceni pachatele pomoci GSM

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Vrazda na benzince, usvedceni pachatele pomoci GSM

Příspěvekod hanzIT » 5 years ago

Zdravim, vcera me absolutne na*srala ta udalost, jak zavrazdili tu pani na te benzince. Je to proste maras...

Je tady spousta lidi z telekomunikaci. Zajimalo by me, zda-li jsou schopni policiste / opetatori technicky identifikovat pachatele pokud by u sebe meli napr. mobilni telefon(y)

Teoreticky je totiz telefon pripojen k nejake BTSce, kteta ho loguje, ne. Dale pak jsou schopni pomoci triangulace urcit pribliznou polohu.

Zajimalo by me, zda-li je mozne touto technologii zpetne urcit, ze se zhruba na miste benzinky v urcitou hodinu nachazeli ty a ty telefony...

Dik. Omlouvam se za OT, ale nedalo mi to.

H.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 5 years ago

ano, je to mozny, nicmene jako naslednej dukaz nepouzitelny
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 5 years ago

Pozadej u sveho operatora o vypis a uvidis, co by se na tebe dalo najit.

https://www.lupa.cz/clanky/chcete-sve-p ... e-1600-kc/
0 x

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod hanzIT » 5 years ago

Pouzitelny, nepouzitelny dulezita je stopa. Na kamerach toho moc nebylo...Oni toho uz urcite bidou mit na svedomi vice. Dulezita je stopa.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

sub_zero píše:ano, je to mozny, nicmene jako naslednej dukaz nepouzitelny


vsak oni ho pak usmazej .. :-) málokerej borec nepodlehne důslednému výslechu :-)
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Spíše nejsou. Zrovna nepoužívaný mobil střený v kapse komunikuje se sítí jen v nějakých intervalech (jinak by baterka byla za 3 hodiny v řiti) a triangulace z BTSek není GPS aby polohu zařízení určila s přesností na jednotky metrů. Museli by tedy brát data za delší období (třeba 15min) a z poměrně velkého území. Ve výsledku z toho můžou vyjít desítky ale klidně i stovky přístrojů, které by to mohly být.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

rsaf píše:Spíše nejsou. Zrovna nepoužívaný mobil střený v kapse komunikuje se sítí jen v nějakých intervalech (jinak by baterka byla za 3 hodiny v řiti) a triangulace z BTSek není GPS aby polohu zařízení určila s přesností na jednotky metrů. Museli by tedy brát data za delší období (třeba 15min) a z poměrně velkého území. Ve výsledku z toho můžou vyjít desítky ale klidně i stovky přístrojů, které by to mohly být.

A jako bonus to může být předplacená karta, ke který nejsou žádný osobní údaje.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

Spíš bych šel za panem googlem, ať řekne, které zařízení bylo na místě v tu dobu. Pokud měli dotyčný u sebe mobil s androidem, jsou ve statistikách. Zrovna nedávno jsem to použil, když jsem měl ráno v posteli okno z večera, a tak jsem se krásně podíval jaka byla moje cesta domů :), vzal jsem to přes pizzerku,a pak rovnou domu, vzhledem k časum mezi přesuny, jsem jel dokonce i na koloběžce, tak jsem nemusel kontrolovat jestli jsem na ní opravdu přijel a nezůstala v hospodě :)
2 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 5 years ago

Celý tento případ je hrozný, chápu. Podívejte se ale, jak se v médiích propírá každá vražda. Měsíc (a déle) se budou objevovat spekulace a zaručené důkazy, protože není nic jiného, o čem by se mohlo psát. Každá spekulace pak zajistí vysokou návštěvnost stránek.
Například na silnicích každý týden/víkend zemře tolik lidí, a mimo občasnou pondělní statistiku někde v rádiu o tom už nikdo neštěkne. Zkrátka a dobře jsme si na to už zvykli, a pro média není 20 mrtvých týdně nic zajímavého.
Nebo co třeba bezomovci? Kolik jich přes zimu (a nejen přes zimu) zaklepe bačkorama? Nikdo neví...
0 x

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 5 years ago

rsaf píše:Spíše nejsou. Zrovna nepoužívaný mobil střený v kapse komunikuje se sítí jen v nějakých intervalech (jinak by baterka byla za 3 hodiny v řiti) a triangulace z BTSek není GPS aby polohu zařízení určila s přesností na jednotky metrů. Museli by tedy brát data za delší období (třeba 15min) a z poměrně velkého území. Ve výsledku z toho můžou vyjít desítky ale klidně i stovky přístrojů, které by to mohly být.


Moc vysílačů kolem není, na druhou stranu se to stalo v noci, kdy je pohyb lidí (a MT) minimální, což asi může pomoct.

pumpa (forum).jpg
pumpa (forum).jpg (92.72 KiB) Zobrazeno 3591 x
0 x

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 5 years ago

methernet píše:
rsaf píše:Spíše nejsou. Zrovna nepoužívaný mobil střený v kapse komunikuje se sítí jen v nějakých intervalech (jinak by baterka byla za 3 hodiny v řiti) a triangulace z BTSek není GPS aby polohu zařízení určila s přesností na jednotky metrů. Museli by tedy brát data za delší období (třeba 15min) a z poměrně velkého území. Ve výsledku z toho můžou vyjít desítky ale klidně i stovky přístrojů, které by to mohly být.


Moc vysílačů kolem není, na druhou stranu se to stalo v noci, kdy je pohyb lidí (a MT) minimální, což asi může pomoct.

pumpa (forum).jpg

To jsou teda nazvy, tech okolich vsi...
0 x

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod hanzIT » 5 years ago

Sidi píše:
rsaf píše:Spíše nejsou. Zrovna nepoužívaný mobil střený v kapse komunikuje se sítí jen v nějakých intervalech (jinak by baterka byla za 3 hodiny v řiti) a triangulace z BTSek není GPS aby polohu zařízení určila s přesností na jednotky metrů. Museli by tedy brát data za delší období (třeba 15min) a z poměrně velkého území. Ve výsledku z toho můžou vyjít desítky ale klidně i stovky přístrojů, které by to mohly být.

A jako bonus to může být předplacená karta, ke který nejsou žádný osobní údaje.


No to by jim mozna uplne nepomohlo, ze maji jen predplacenou kartu. Myslim si, ze operator je schopen dohledat, ktere cislo se historicky pouzivalo s IMEI telefonu. Nejhorsi by bylo, pokud by meli funglovku mobil + fungl predplacenou kartu.

Jinak i kdzby cajti evidovali na te BTSce treba 1000 cisel, tak je to nakonec dost dobra moznost, jak je najit...
0 x