Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Testovací konfigurace

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Noxus28
Příspěvky: 439
Registrován: 12 years ago

Re: Testovací konfigurace

Příspěvekod Noxus28 » 5 years ago

blblo to keď to nebolo inštalované s admin poverením viď: https://www.youtube.com/watch?v=RV3MDnHvWWA
ale pot win7 sa mi to nikdy nestalo
0 x
MTCNA, MTCRE, MTCTCE a furt toho viem málo 🤓

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 5 years ago

Tak jsem to nakonec rozběhal včetně WinBoxu, ale stejně je to asi v mém případě nepoužitelné, protože mi tam chybí možnost nastavení WiFi a switche. Switch se ve Winboxu ani v konzole nezobrazuje a wifi nejde přidat.
Je nějaká možnost, jak to tam virtuálně přidat, když fyzicky to na daném počítači neexistuje?
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

A co takhle sem pastnout konfiguraci toho routeru, který běží v ostrém provozu a říct jaké změny jsou potřeba? Od začátku tady nepadlo nic o tom, co s tím vůbec chceš udělat...
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 5 years ago

Ono to není ani jednoduché popsat, jaké změny chci. V kostce jde o to, že ta konfigurace, která na tom routru je, fungovala dobře než provedli v jedné verzi ROS změny ohledně bridgů, od té doby tam některé věci nefungují a já právě potřebuju zjistit, proč se to tak děje a co je na tom špatně. Na základě již provedených pokusů mám podezření, že ten problém je právě někde v konfiguraci bridgů, switche nebo VLAN.
Kvůli tomu si chci vytvořit kompletně novou konfiguraci a zkusit, jestli to vyřeší ten problém. Toto ovšem nejde provádět za plného provozu a pod CHR na virtuálu zřejmě také ne. Asi budu muset kvůli tomu opravdu koupit druhý router, jak radil piggy.
0 x

_piggy_
Příspěvky: 57
Registrován: 6 years ago
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod _piggy_ » 5 years ago

Radek.Kovacik píše:Ono to není ani jednoduché popsat, jaké změny chci. V kostce jde o to, že ta konfigurace, která na tom routru je, fungovala dobře než provedli v jedné verzi ROS změny ohledně bridgů, od té doby tam některé věci nefungují a já právě potřebuju zjistit, proč se to tak děje a co je na tom špatně. Na základě již provedených pokusů mám podezření, že ten problém je právě někde v konfiguraci bridgů, switche nebo VLAN.
Kvůli tomu si chci vytvořit kompletně novou konfiguraci a zkusit, jestli to vyřeší ten problém. Toto ovšem nejde provádět za plného provozu a pod CHR na virtuálu zřejmě také ne. Asi budu muset kvůli tomu opravdu koupit druhý router, jak radil piggy.


Dejte sem tu konfiguraci nebo líp napište co fungovalo a nefunguje, já mám všude kde mám mikrotik 6.43.4 a funguje mi vše o čem jsem kdy snil. Možná by bylo jednodušší koupit starší router za pár stovek než se plácat s virtuálem který se pak nenasadí.
0 x

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 5 years ago

Aktuální konfigurace je v příloze, jen je potřeba z názvu odstranit tu příponu zip (není to komprimované), protože to fórum mi nic jiného nechce vzít.
Problém byl hlavně s hairpin NAT, který nefunguje a chová se to divně. Někdy to projde, jindy to neprojde, je to něco podobného, jak v jednom vedlejším vlákně popisují další uživatelé - nedá se dostat na server s veřejnou IP z vnitřní sítě.
Přílohy
config.rsc.zip
(11.33 KiB) Staženo 110 x
0 x

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 5 years ago

Tak jsem pořád čekal, že se někdo ozve s tím, co a kde v té konfiguraci by mohlo dělat problém, ale nakonec nikdo? Tak to jsme na tom stejně, já taky nevím, co s tím může být. Až budu mít druhý MK, asi to zkusím celé znovu nakonfigurovat, protože si myslím, že to už je něco imaginárního mezi nebem a zemí. :-|
0 x