Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

loco m2

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
pepino69
Příspěvky: 15
Registrován: 7 years ago

loco m2

Příspěvekod pepino69 » 5 years ago

mám dotaz ohledně nastavení locom2. už jsem přečetl vše možné,ale stále se mi nedaří jej stoprocentně nastavit. Chci přijímat wifi a dál ji posílat. Režim sítě mám most, bezdrátový režim pokud mám jako stanici a připojím kabel k pc tak internet funguje. Pokud kabel zapojím do routeru kde mám nastavenou další wifi síť, tak se na tuto síť připojím, ale internet nefunguje. Zkoušel jsem vše možné, ale výsledek pořád nula. Zkoušel jsem aby loco fungoval jako wifi vysílač,ale nedaří se. poradí někdo s kompletním nastavením
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

Píšeš, že ti to jako klient zapojený v pc funguje, takže je v té první wifi síti zaplý dhcp server. V tom případě máš špatně nastavený router. Doporučoval bych zapojit kabel do wan portu a nastavit dynamické přidělovaní ip (na wan).
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

pepino69
Příspěvky: 15
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pepino69 » 5 years ago

tak jsem vyzkoušel zapojit do WANu na routru a v něm nastavil WAN na Dynamickou IP a stále internet nejede přes něj nejede
0 x

pepino69
Příspěvky: 15
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pepino69 » 5 years ago

tak chyba už někde v nanostation, když připojím kábl rovnou k pc tak internet nejde, nevím jak je možné, že včera to šlo.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

0 x

Trimarvis
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Trimarvis » 5 years ago

Nemyslím si, že by chtěl repeater, ale chce klienta a za ním asi router a nat.
Co máš za AP? Taky loco m2?
Napadá mě, že bys mohl dát loco jako router a za něj router jako ap bridge, podle mě pro tebe ideální.
Návod https://www.youtube.com/watch?v=LIRHEwDOD5g&ab_channel=UbiquitiNetworks
0 x

Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Misho » 5 years ago

Ak som to dobre pochopil. On chcel spraviť Loco ako klienta a zároveň AP s NATom. To sa žiaľ nedá.

jedine ako písal Trimarvis, buď klientskú jednotku dať do režimu router a za neho APčko (len pichneš do LAN portu) alebo aj router s AP, to je viac menej jedno, akurát to bude za dvomi NATmi.
0 x

pepino69
Příspěvky: 15
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pepino69 » 5 years ago

díky za rady, přesně by jsem rád toto: brácha má doma wifi, bohužel k nám se žádným způsobem nedá dostat internet. tak jsem chtěl použít loco m 2 na příjem jeho wifi, ta je v seznamu co loco vidí, ikdyž se nedá označit aby se k němu loco připojil. No a potom jsem si po bytě chtěl udělat svoji vlastní wifi. Poraďte prosím nejlepší rešení. A taky když jsem zkoušel v nastavení loco dát režim router, tak vyskočila hláška ohledně WAN portu, mám pocit, že není povoleno,nebo něco podobného, už opravdu nevím a pak už jsem se k locu vůbec nedostal, musel jsem resetovat a vše od začátku.
0 x

Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Misho » 5 years ago

A z čoho to čo som ti napísal si konkrétne nepochopil? Návodov na nete je kopec, ale stále neviem kde máš konkrétne problém a čo ti nejde.

Vešteckú guľu žiaľ nemá nikto...

Ak chceš poradiť, tak čim viac informácii poskytneš tým sa lepšie dá poradiť. Ani netušíme na akú vzdialenosť chceš "chytať" tú bráchovú wifi.

Odporúčam dať na obe strany Loco M2 alebo M5, záleží od podmienok v danej lokalite...
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

ještě bych dodal, že ty sítě nesmí být ve stejným rozsahu, takže pokud ma bratr síť 192.168.1.x, ty musíš nastavit neco jinýho.
Viděl bych to 192.168.1.x (bratrova wifi) -> 192.168.1.20 (tvoje loco v režimu bridge) -> 192.168.1.21 (tvuj router) - 192.168.33.x (lan+wifi na tvym routeru)....třeba
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.