Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nastavení mikrotiku na transparentní proxy.

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
kofola56
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Nastavení mikrotiku na transparentní proxy.

Příspěvekod kofola56 » 5 years ago

zdravím všechny,chtěl bych menší radu,máme doma menší sít na dědině kde je 30 uživatel jak přes kabel tak přes wifi 5 GHz.jako takto internet šlape si myslím dobře a furt zkouším a hledám jak něco vylepšit tak jsem si rekl ze bych zkusil transparentní proxy,ktery by cachoval do paměti.podařilo se mě to bez problému pres wiki nastavit nastavit a spustit,ze začátku jsem si to chválil že to ma i něco do sebe a dojdu na druhy den k počítači a co se nestalo nechtěly se me pomalu načíst stranky nektere vyhodily chybu nektere se tak po 3 minutách načetly, vypl jsem proxy v mikrotiku a všechno šlapalo hned zas jak melo,po zapnuti proxy všechno jede jak ma si myslím dobře a ponekolika hodinách zasej ten samy problem.je to mikrotik rb750gr3 v nem je vložena pamětovka 8Gb a cachovaní nastavene aby se ukládalo pravě do ní.tak bych chtěl radu od někoho zkušenějšího kdo by věděl co stím,chtěl jsem hlavně tu proxynu aby cachovala stranky kde je hodně obrázku aby to trochu ulevilo pripojce která taky neni buh ví jak rychlá.dekuju za nejake rady. nepotřebuji profi připojení jen rad experimentuji :-)
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Doporučuji vys*at se na proxy, případné problémy s kapacitou uplinku řešit jeho posílením, případně pořízením dalšího uplinku. Transparentní proxy je super věc, pokud všichni chodí pořád dokola na stejné statické stránky, tak se to stáhne za den jen jednou a ne tisíckrát. Ale to v dnešní době https, ajaxu a podobných věcí poněkud postrádá smyslu, ty stránky jsou jiné pořád. Tvoje proxy se zasekala, protože pro 30 lidí jako keš potřebuješ něco lepšího než 8 GB kartu připojenou přes USB2...
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

kofola56
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod kofola56 » 5 years ago

jasné jasné to jsem chtěl věďet že je problem prostě v tomto jak rikaš v pameti a lepší je třeba posilení toho uplinku tak dekuju za radu,poohlednu se spíše po jine varintě než proxy :-) diky
0 x