Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak propojit dve site pomoci VPN Synology a Mikrotiku

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 8 years ago

Jak propojit dve site pomoci VPN Synology a Mikrotiku

Příspěvekod hanzIT » 5 years ago

Ahoj,

Doma mam NAS Synology na nem bezi VPN Server PPTP Synology ma adresu ve vnitrni siti LAN 192.168.2.24 .IP adresa VPN je v tom Synology je 10.0.0.0 tj. pokud se pripoji nejaky klient dostane dynamicky napr. 10.0.0.1 , 10.0.0.2 apod. Jeste bych dodal, ze na strane NASU mam verejnou IP adresu.

Na druhe strane mam mikrotik router (nejaky MIKROTIK hEX 256). Na mikrotiku je VPN klient, ktery se mi bez problemu connectne na VPN server SYNOLOGY. Na druhe strane nNENI moznost mit verejnou IP adresu. Potrebuji se dostavat na vnitrni sit na druhe strane. Do mikrotiku je privedena konektivita pres porr LAN 1 (DHCP) z routeru ktery rozdava IP adresy v rozsahu 192.168.1.0

Dotaz zni, jak nastavit MIKROTIK a SYNOLOGY, abych se bez problemu z domova dostal na kamerovy system + IP kamery a dalsi sitove prvky, ktere jsou na druhe strane (u MIKROTIKU) a dosavaji adresy od onoho TP-LINKU. Nejsem v MT moc zbehly jde mi spise o jednorazove nastaveni, aby to fungovalo. Je treba neco nejak proroutovat apod.

dekuji za nakopnuti spravnym smerem, nebo i nejaky screen

Honza
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Zkus SSTP.
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

Pokud se to spojí a Synology pracuje přes VPN, tak by mělo stačit na Mikrotiku přidat routu pro síť 10.0.0.0/24.
0 x

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod hanzIT » 5 years ago

hlavva píše:Zkus SSTP.


Muzes mi pls upresnit? Trochu v tom plavu. Dik. H.
0 x

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod hanzIT » 5 years ago

mirek.k píše:Pokud se to spojí a Synology pracuje přes VPN, tak by mělo stačit na Mikrotiku přidat routu pro síť 10.0.0.0/24.



V route list:
Jako Dst. Address mam 10.0.0.0 jako Getaway je ta VPN ...ale nic jsem nepridaval uz to tam bylo.

Ja se hlavne potrebuji treba se svym notebookem pripojit na ten VPN server a chci videt PC v te siti u toho tp-linku ...nic vic nechci
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

hanzIT píše:
mirek.k píše:Pokud se to spojí a Synology pracuje přes VPN, tak by mělo stačit na Mikrotiku přidat routu pro síť 10.0.0.0/24.



V route list:
Jako Dst. Address mam 10.0.0.0 jako Getaway je ta VPN ...ale nic jsem nepridaval uz to tam bylo.

Ja se hlavne potrebuji treba se svym notebookem pripojit na ten VPN server a chci videt PC v te siti u toho tp-linku ...nic vic nechci

Pak ti tam chybí to /24.
0 x