Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

montaze u zakaznikov

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: montaze u zakaznikov

Příspěvekod svestka » 5 years ago

martinko píše:BOZP nemam ziadne a cca rok som uz na zivnost, takze ani v pripade nejakeho urazu zrejme nik nebude zodpovedny. Platim si len zivotnu poistku, keby ze sa niekde dolamem. Na montaze chodim na 99% sam, takze sa len spolieham, ze ak treba s niecim pomoct, pomoze mi aspon s casti zakaznik. Cize malokedy sa aj istim, len vekom zacinam mat nejaky silnejsi pud sebazachovy, tak som chcel vediet do akych extremov chodite.


Pokud nemáš platné školení na práce ve výšce a někde se dolámeš, pojistku ti nedají. Imho tady platí pravidla stejná pro ČR i SR.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

svestka píše:
martinko píše:BOZP nemam ziadne a cca rok som uz na zivnost, takze ani v pripade nejakeho urazu zrejme nik nebude zodpovedny. Platim si len zivotnu poistku, keby ze sa niekde dolamem. Na montaze chodim na 99% sam, takze sa len spolieham, ze ak treba s niecim pomoct, pomoze mi aspon s casti zakaznik. Cize malokedy sa aj istim, len vekom zacinam mat nejaky silnejsi pud sebazachovy, tak som chcel vediet do akych extremov chodite.


Pokud nemáš platné školení na práce ve výšce a někde se dolámeš, pojistku ti nedají. Imho tady platí pravidla stejná pro ČR i SR.

tak tak a jeste zakaznik by mohl byt popotahovan ze nekoho pustil nekam bez patricneho skoleni.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Zas zbytocna drama. Bol by som zvedavy kolko ludi sa tu realne isti u zakaznika resp. lepsie povedane kolko krat. Mnoho krat sa neni ani o co. Ja som sa u zakaznika neistil ani raz a robim to par rokov. BOZP je len stupidny papier....vacsina ludi ktori vykonavaju skolenia to ma tiez na haku a len rozdavaju papier, kedze maju za to zaplatene. Realne mi take skolenie nikdy nic nedalo a lezenie za pouzitia hlavy je asi vhodnejsia varianta. Okrem toho, vyskove prace je viac nez vhodne robit vo dvoch ci viacerych ludoch. Noze kolko firiem ma na to aby chodili dvaja technici na montaze aj servisy, lebo dakto ma vonku antenu. Nepoznam v mojom okoli ziadnu firmu (lokalnu) kde by chodili dvaja technici na montaze aj servisy spolu. Ani z velkych firiem takto nechodia a co sa tyka lezenie na strechu tak niektore velke firmy to ani nerobia :D U nas taky SWAN ktory montuje LTE 3.7GHz ma technikov asi takych, ze ani jeden z nich nevylezie na strechu pokial tam neni na pevno rebrik alebo je to aspon rovna strecha. Ani na posraty bungalov vacsina z nich nevylezie...ze to je moc nebezpecne :D A kedze oni nevylezu, tak vylezem ja a ja mam nasledne zakaznika a oni maju hovno.
Nedavno som pozeral zopar videi od o2 sk kde ukazovali technologiu, vysielace, serverovne atd ani v tych videach ziadne BOZP pouzite nebolo. Chlap na stoziari oprety prdelou o sektor BTSky a montoval tam daco dalsie :D
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Gemb píše:Okrem toho, vyskove prace je viac nez vhodne robit vo dvoch ci viacerych ludoch. Noze kolko firiem ma na to aby chodili dvaja technici na montaze aj servisy

Jsme malá firma a montáže se dělají VŽDY ve dvou. Servis se dělá v 90% ve dvou lidech
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Souhlas ve dvou se to lepe tahne... Nevim jak kdo zazil jsem skoleni nikoliv preskoleni po roce na vejsky ve dvou ruznych firmách A vzdy to bylo celkem poucne alespon jsem vylez na stenu.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Dvom ludom sa vzdy lahsie robi...ale u nas by sa veru dvaja na jednom zakaznikovi neuzivili. U nas je dotovane vsetko, ac antena, kabel, konzola, wifi router, instalacne prace...ak by to mali instalovat pravidelne dvaja ludia tak proste na tom nic nezarobis. Ked robime montaze SAT/CATV tak je to to iste, skor este horsie. Tam je problem aby sa uzivil jeden v niektorych pripadoch.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Tam ani tak nejde o to jestli na tom zarobíš nebo ne. Ty doby kdy se vydělávalo na přípojce internetu jsou dávno pryč. Vydělává se snad na tom že zákazník platí měsíční paušál ne?
Kolik instalací za den stihneš v jednom?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

honzam píše:Tam ani tak nejde o to jestli na tom zarobíš nebo ne. Ty doby kdy se vydělávalo na přípojce internetu jsou dávno pryč. Vydělává se snad na tom že zákazník platí měsíční paušál ne?
Kolik instalací za den stihneš v jednom?

Samozrejme, ze zarabas na tom co plati zakaznik ale nemozem cakat 1.5 roka nez mi zaplati robotu a HW a potom daco bude zarabat.
Aby som sa extra nepretrhol tak max 4 montaze denne. Ale ak mal dakto konkurenciu tak takych prepojovaciek spravis o hodne viac.
0 x

Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 49
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod martinko » 5 years ago

...to akoze ked mam urazove zivotne poistenie a niekde sa dolamem, tak to nebudu akceptovat? ...ved by sa to malo vztahovat na vsetky nehody. Ci to ku kazdej praci, aj sukromne doma co vykonavam potrebujem papier?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Pokud se dolames ozraly nebo jsi prokazatelne porusil neco o cem jsi byl proskolen, muze pojisotvna kratit plneni... vsak si poradne prect pojitovaci podminky
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

martinko píše:...to akoze ked mam urazove zivotne poistenie a niekde sa dolamem, tak to nebudu akceptovat? ...ved by sa to malo vztahovat na vsetky nehody. Ci to ku kazdej praci, aj sukromne doma co vykonavam potrebujem papier?


Pokud spadneš z výšky, kde jsi se z pohledu bezpečnosti práce měl jistit, a nejistil jsi se, nevykonal jsi tzv. "nezbytně nutná opatření k zamezení úrazu", a pojišťovna ti dá kulový.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

martinko píše:...to akoze ked mam urazove zivotne poistenie a niekde sa dolamem, tak to nebudu akceptovat? ...ved by sa to malo vztahovat na vsetky nehody. Ci to ku kazdej praci, aj sukromne doma co vykonavam potrebujem papier?

mas to napsany ve smlouve kdy jsi pojisteny.(rozdil je kdyz si doma nebo v praci na ICO nebo zamestany)
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Je uplne jedno jestli jsi doma nebo v praci pokud nemas skoleni na vejsky a patricne pomucky bozp tak ve vejskach nemas co delat jak jsem tu uz psal vybaveni cca 20k. Ale to je hazeni hrachu na zed. Pokud nespadnes tak si to nikdy neuvedomis. Za 12ku v klidu 6 pripojek..
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

honzam píše:Kolik instalací za den stihneš v jednom?

Honzo ja jich dal rekordne 8 za den :D v jednom :D a mam i par 7cek ...
1 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 5 years ago

-montáže/opravy od 7-16:00, prostě si to musí zařídit,vetšinou je vždy někdo doma od rodiny a nebo soused přijde ( mě když přijede servis třeba na kotel, tak mi prostě oznámí čas příjezdu a já se musím zařídit (dovolená nebo řeknu prostě známému). Já se taky normálně dostanu domů kolem půl páté a nepotřebuji nikoho tahat po večerech do práce. Jo něco jiného by bylo mít zavedené služby atd, kde se střídají technici. Mě osobně už jebe z toho jak mi denně zvoní po pracovní době mobil (volám zpět následující den ráno) bohužel špatně nastavená politika a tak nám technikům zvoní mobily i doma :( . zrovna teď navíc jeden expert mi volal od pátku do neděle 16x, (poslal jsem sms ať sdělí druh problému a identifikaci přípojky, přišlo mi zpět jen "od ctvrtka nejde internet" důchodce no :) jo a ještě perla ráno v pondělí email od jeho vnuka. že nejde internet a žádná zmínka o jakou přípojku se jedná, ani telefoni kontakt. Odpovídám mu, jestli může sdělit adresu přípojky a telefoní kontakt. V dalším emailu mi přišla fotka informace o síťové kartě jeho pc ( mac a další hovadiny :)), ale to už byla oprava dávno vyřešena .

- za deset let jsem navrtal jen jeden elektrický kabel a to v panelovém domě od osvětlení sklepa (někdo byl zřejmě ožralej a jeden káblík vedl uplně jinudy než je obvyklé:). Když člověk vrtá s rozumem a citem pozná vetšinou, že je něco špatně . Jo a vlastně na jednom hotelu kde se tahalo tak 5km utp a asi 200 průrazu, se podařilo projet skrz odpadní trubku z umyvadla a následně protaha i kabely :) přišlo se na to asi po roce kdy vznikl flíček na chodbě :) Jinak ano vrtá se případně na zodpovědnost majitele, když to tak chtěl a nenechá si to rozmluvit jinudy)
0 x