Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

neznámá chyba

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

neznámá chyba

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

ahoj, má jedno ap v bridgi na které je připojeno zařízení (které routuje pro další zákazníky) a po náhodné době se to odpojí na pár sekund a zase nahodí zpět. ccq 100%, spojení je stále nepřerušené. V logu není vidět naprosto nic, žádný disconect apod. Ros poslední. Jak zjistit chybu za tím klientem (např skrytý uzel)? Nabízím i demo, kde bych rád našel chybu:

Jakoby chyb av routovací tabulce nebo něco podobného. Pakety prostě nejdou ven
Naposledy upravil(a) fabinek1 dne 22 Aug 2018 20:39, celkem upraveno 1 x.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

1. by jsi mel dostat poradnej pohlavek za ten vykon
2. bych videl chybu (ktera to nejspis nezpusobi) Admin MAC adresu na bridge
3. chyba bude asi v RSTP, kde se presteluje root a data ti proudi z wifi do wifi ...

Tom
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

je to čerstvě po resetu, nenastaveno. ale u kterého zařízení je ta chyba? aporadíš, jak to opravit?
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

Nikdo neporadí?admin mac jsem vytvoril, rtsp vypnul. zadna zmena
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

na jednom ethernetu mi to píše: interface warning ether1 excessive broadcasts/multicasts, propably loop, má někdo nějakou radu co s tím?
RTSP všude vypnuto nebo zapnuto - žádná změna, změna kanálů - žádná změna, admin mac- žádná změna, přepojení na jiné AP - žádná změna. Takže fakt netuším, co s tím
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

to je tezky radit, ty demo ucty nefunguji (aspon me)
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 5 years ago

Zkusil bych default konfiguraci a nastavit to do routovani, když se není čeho chytit.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

no ja bych si zapl sniffer a koukal na data co kam a odkud chodi
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

Uz jsem zoufalý. Stejna chyba se objevila v jine casti site. Nabizim DPP za hledani problemu a vyřešení.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

fabinek1 píše:Uz jsem zoufalý. Stejna chyba se objevila v jine casti site. Nabizim DPP za hledani problemu a vyřešení.


No naposled co jsem svuj cas venoval tobe, tak jsi ani nepodekoval a to co jsme resili, jsi zde mel stejne opet blbe ... (to s tou chybou nema souvislost).

Takze asi tak ..
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

já to přece ale podle tebe opravil? nebo jsem něco přehlédl, jinak samozřejmě děkuji všem za rady, postřehy atd. i tobě. děkuji za rady.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Prekontroluj kabely a konektory neni to traba po nejake bource nam ve vetsine pripadu pomuze vymeni desku.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

ahoj, doufám, že jsem na to došel. Při ugradu na 6.42.6 došlo ke změnám v bridgi, od verze 6.41, downgrade na 6.40.9 najednou vše ok, drží. (ještě jsem si všiml změny při ugradu na 6.42.6, že se změnila ip adresa v bridgi v quick set, jestli to dělalo chybu nebo ne, nevím, sjednotil jsem to s klasickým nastavením a ok). Dále v bridgi docházelo ke měnám při downgradu z 6.42.7 na 6.40.9 - (většinou AP - wlan a ethe v bridgi) - asi 6 ap downgrade, všechny byly KO. pomohl jen nettinstall.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 5 years ago

fabinek1 píše:ahoj, doufám, že jsem na to došel. Při ugradu na 6.42.6 došlo ke změnám v bridgi, od verze 6.41, downgrade na 6.40.9 najednou vše ok, drží. (ještě jsem si všiml změny při ugradu na 6.42.6, že se změnila ip adresa v bridgi v quick set, jestli to dělalo chybu nebo ne, nevím, sjednotil jsem to s klasickým nastavením a ok). Dále v bridgi docházelo ke měnám při downgradu z 6.42.7 na 6.40.9 - (většinou AP - wlan a ethe v bridgi) - asi 6 ap downgrade, všechny byly KO. pomohl jen nettinstall.


Jak jsem psal vyse, na routovani jste to mohl přepnout a vyzkoušet ihned, tím by se bridge nepouzival a vše by jelo. Změna bridge je zde na ispforu taky popsána.
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 5 years ago

jj, měl jsem to udělat dříve. chyba, která mě stála hodně času z vlastní blbosti
0 x