Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ako zabranit neopravnenemu zdielaniu pripojenia

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Re: ako zabranit neopravnenemu zdielaniu pripojenia

Příspěvekod fujara » 5 years ago

Davnejsie som testoval nejaky soft na linuxe, ktory na zaklade traficu detekoval pocet zariadeni za NAT-om. Pouzival na to rozne metody, OS fingerprint, typ prehliadaca, poprehadzovane pakety, ttl atd. Vystupom bol pocet zariadeni za routrom pre jednotlive IP. Ani za svet si ale neviem spomenut ako sa to volalo. Ci je ale toto cesta na zistenie zdielania neviem. Dnes je bezne ze je na internete aj viac ako 10 zariadeni na domacnost. Zistit ze tam je pripojeny sused z jednym PC je nemozne.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Bohužel souhlasím, dnešní rodina která internet aktivně využívá => 4x mobil, 1x tablet, 3x ntb,1x stolní PC, chytrá televize 1x, multimediální centrum a 1x nas. Pak je těžko poznat, že se jim k venkovní WiFi na zahradu připojují sousedi.....
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

No jasne. Ja jsem dal radu az pro pripad kdyz vime ze je linka sdilena. Este ze si mne na to upozornil, pred casem se k nam pripojil klient ktery utekl od konkurence, protoze mel nasdilene pripojeni s vice byty a mel tam bridge tak ho ISP zariznul po patem pripojenem zarizeni. Klient presel k nam a i jeho soused. Jdu si to pohlidat , esli tech sousedu nebylo vic, nejak mne to vypadnulo z hlavy :-)))
hapi píše:a jak ta tvoje rada zjistí sdílení internetu? případně tomu zabrání? Ty už popisuješ to co následuje potom ale jak na takového člověka přijdeš případně tuhle cestu znesnadníš?
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 5 years ago

No my jsme zjistili že klient něco sdílí celkem snadno, volali nám jeho zákazníci že jim to blbne a kdy že jim to jako spravíme. Borec umístil zařízení na borovici :-). No dobře tak víme že sdílí, a co jako uděláme? Bububu a zahrozíme prstíčkem? Nakonec po několika letech přešel i se svými klienty jinam a je klid (byl to sudokopytník a rádi jsme se ho zbavili).
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...