Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Master a slave interface v bridge u MT 3011

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Master a slave interface v bridge u MT 3011

Příspěvekod Beny44 » 5 years ago

Snažím se změnit u interface master či slave a jde to jen tak, že odeberu bridge. V posledním OS již není možnost nastavení master. Je zajímavý, že u 2011 je první interface master (wan - DHCP klient) a ta 3011 to tak nemá.
Tedy potřebuji mít všechny interface v bridge a min. jednu jako master.
Prosím o nakopnutí.

Děkuji
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

A co chces s tim Mastrem delat? Ted uz je vse v bridge a master interface se nepouziva.
0 x

Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Beny44 » 5 years ago

Potřebuji na něm nastavit DHCP klienta - VAN. V bridge to nejde. Ted jsem interface vyndal z bridge - jen ten VAN a DHCP klient jde, ale chová se to nějak divně, jednotlivé interface se nevidí, tak jako to bylo v 2011
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Beny44 píše:Potřebuji na něm nastavit DHCP klienta - VAN. V bridge to nejde. Ted jsem interface vyndal z bridge - jen ten VAN a DHCP klient jde, ale chová se to nějak divně, jednotlivé interface se nevidí, tak jako to bylo v 2011

Pokud na WANu mas DHCP klienta a bridge je LAN, tak to NIKDY nesmi byt WAN v tom bridge!!!

Routovat, NATovat, pak z LAN uvidis WAN. To je zaklad siti.
0 x

Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Beny44 » 5 years ago

Nevšiml jsem si, že jsme měl WAN z bridge u 2011 vyndaný, tedy to je OK.
Co ale nechápu je to, že jsem chtěl mít ostatní porty jako switch, tedy aby se viděli. Tak jako to mám na 2011, jen je mám v bridge a vidí se. Tady se ale vidí jen první WAN a druhý interface port. Na druhém mám pověšený switch a vše ven vidí.
Te´d jsem porovnával ty routy a je tam rozdíl.

U 2011 je to:
2011.jpg
2011.jpg (29.74 KiB) Zobrazeno 1951 x


U 3011
3011.jpg
3011.jpg (34.54 KiB) Zobrazeno 1951 x
0 x

Beny44
Příspěvky: 75
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Beny44 » 5 years ago

Již funkční. Chyba byla v nastavení bridge, kdy jsem sice měl nahozené jednotlivé interface, ale nebyly potvrzené a tím byly všechny master.
Chyby jsou většinou mezi židlí a klávesnicí.
0 x