Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB3011 problém na WAN, zvýšený traffic.

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Pitkin
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

RB3011 problém na WAN, zvýšený traffic.

Příspěvekod Pitkin » 5 years ago

Prosím o radu. Na RB3011 mi nepravidelne kolíše traffic na ETH1 (WAN) , ktorý nesúhlasí so súčtom aktuálnych dátových tokoch na ostatných portoch. Napr. na portoch ETH 6,7,8,9 je Rx traffic cca 2Mbps, na WAN je v tom čase Tx cez 10Mbps. O pár sekúnd je to OK,
teda Rx=Tx na WAN. Následne sa sitáucia opakuje. Prikladám printscreen, snímky robené hneď po sebe.
Přílohy
WAN_2.JPG
WAN_1
WAN_2.JPG (59.26 KiB) Zobrazeno 2110 x
WAN_1.JPG
WAN_2
WAN_1.JPG (60.12 KiB) Zobrazeno 2110 x
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Součty nejsou vyloženě online. Ty megabity tam mohou být, aniž by to bylo vidět. Prostě špičky kterou jeden counter ukáže a druhý ne.

Nebo ještě prozaičtější vysvětlení - ne vše co odchází WANem pochází z příjmu z LAN.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Pitkin
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pitkin » 5 years ago

Vyskúšal som po jednom vypnúť ETH 2-10, ten zvýšený traffic ostal. Predpokladám vadnú RB3011. So starou RB2011 som tento problém nemal.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

No tak platí moje druhé vysvětlení ... Zkus zjistit, co to je za provoz. Jinak se tu budeme dohadovat týden.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Mas verejnou IP, mozna problem s DNS a podobne zneuziti.
0 x

Pitkin
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pitkin » 5 years ago

RB3011 ja zapojená za modemom UPC, Mercury. Na ktorom som mal pre IP adresu WAN portu (192.168.0.10) zapnutú DMZ. Po vypnutí DMZ sa problém stratil. Čiastočne je problém popísaný aj tu viewtopic.php?f=5&t=25746
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Tam se řeší, že to jede pomaleji, než by mělo ... kdežto ty řešíš, že ti tam jede víc, než by mělo.

Proč neposloucháš? Ti nikdo jinak radit nebude ... Poskytni nějaké informace. Odposlechni si, co ti přes tu WAN běhá. Jestli tam máš puštěné DNS nebo NTP, je zneužití z venku dost pravděpodobné.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.