Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Páteřní 24 port switch 24/48 V

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Vampire
Příspěvky: 79
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Páteřní 24 port switch 24/48 V

Příspěvekod Vampire » 5 years ago

Ahoj,
potřebuji koupit kvalitní (na páteř) 24 portový plně gigabitový switch s alespoň jedním 10 GE portem.
Důležité je, aby šel napájet 24/48 V. Trafo si klidně vyndám.

Děkuji za každou radu!
0 x

josef.tichy
Příspěvky: 13
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod josef.tichy » 5 years ago

Dobrý den,

tak zde mohu nabídnout switche ETEX z naší nabídky, kde swotche MES3124 - je 24portový switche se 4SFP+ uplinky a jedná se o L3 switch (porty mohou být jak metalické tak i optické), případně L2 switch MES2324B - který má jak AC tak DC napájení (48V) a při selhání jednoho z napájení pokračuje v provozu z druhého.

Pokud by Vás naše nabídka zaujala tak rád začlu bližší informace (datasheet a ceny).

Díky

Hezký večer
Josef Tichý
OptoNet Communication, spol. s r.o.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Cisco WS-C3650-24TD-E. Má to 26 gigabitových portů (24x RJ-45, 2x SFP) a 2 desetigigové (SFP+) a je to L3 switch. Dá se koupit s napájecím zdrojem na -48 V DC (standardní telco napájení). Dobrý obchoďák to musí umět sehnat, a za rozumnou cenu - pravda, v případě cisca je ta "rozumná cena" někde jinde, je to na poměry běžného českého ispíka drahé jako prase, ale taky to podle toho vypadá.

HP 1950 24G 2SFP+ 2XGT. Taky 24 gigových RJ-45, k tomu dva desetigigové kombo (RJ-45/SFP+), taky L3, jen ten zdroj si budeš zřejmě muset vykuchat. O dost levnější než to Cisco, ale i tak docela petarda. Na druhou stranu za ty prachy předvede, co předvést má.

EdgeCore ECS4620-28T-DC. Klasický EdgeCore. Dva porty jsou desetigigové SFP+, k tomu 24x giga RJ-45, žádné kombo porty (pro mě osobně plus), přímo od výrobce DC napájení. Z těchto tří nejlevnější, ale co má předvést, předvede a nebývají s tím problémy. Nemá samozřejmě tolik funkcí, ale pokud se na výběr switche ptáš tady, tak je stejně ještě nějakou dobu potřebovat nebudeš. Taky má nejmenší spotřebu, dokonce ani nemá větráky. Ještě vyzdvihnu, že je plně IPv4/IPv6 dual-stack, takže není problém spravovat ho přes IPv6, což mi z nějakého důvodu s tím ciscem nebo HP nešlo (nemohu samosebou vyloučit problém mezi židlí a klávesnicí).

Bude jich jistě hromada, ale jen s těmito modely mám nějakou osobní zkušenost. Pravda, moc jsem si s nimi nehrál, nastavil jsem co bylo potřeba a šly do sítě. Osvědčily se všechny tři, nejvíc doporučím EdgeCore. Umí toho dost, moc nežere, není drahý a nejsou s ním problémy.
1 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.