Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Připojení RB k RADIUS serveru přes wifi

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Připojení RB k RADIUS serveru přes wifi

Příspěvekod michnzee » 5 years ago

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli je možné provést napojení mikrotika na lokální radius server (přes wifi) a vytvořit si za ním například nějakou malou lokální síť ve vlastním rozsahu. Modelová situace - pronajali jsme si kancelář v jedné velké office budově a všichni mají k dispozici jen připojení přes wifi, LAN dostupná není. Všechny zařízení, které se chtějí na síť přihlásit je možné zaregistrovat přes mac + ověřovací údaje. Protože v kanceláři potřebujeme mít nějaká síťová zařízení (platební terminály, tiskárny, kasy POS... na prezentaci) komunikující vzájemně, chtěli jsme si jeden mikrotik zaregistrovat do jejich sítě "jako počítač", udělat maškarádu a v lokální síti si nastavovat naše prezentační zařízení na vlastním rozsahu. Nemáte někdo zkušenosti, jestli to vůbec lze, popřípadě jestli toto mikrotik umí? Díky moc, Lukáš
0 x
::RouterLEGOboard::

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 5 years ago

Opravdu to nikdo nezkoušel? :) nebo je můj dotaz tak absurdní, že mi má být hanba :D
0 x
::RouterLEGOboard::

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Mk po wifi podporuje 802.1x. Zbytek si dělej jak potřebuješ. Použij sílu, pardon díru, pardon google.
0 x