Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rýchlosť ethernetu

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
StarySkeptik
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago
Bydliště: Galanta

Rýchlosť ethernetu

Příspěvekod StarySkeptik » 6 years ago

Dobrý deň,

prezerám si výsledky testov a zarazili ma výsledky napr. na hAP ac^2 kde sa uvádza najvyššia dosiahnutá rýchlosť 1973,4 Mbps.
Pritom zariadenie má ethernetové porty 10/100/1000 Mbit
Ešte zaujímavejšie je to pri 951Ui, kde je táto hodnota takmer 500Mbps, pričom zariadenie má porty iba 10/100 Mbit.

Vedel by mi to niekto vysvetliť? Sú to nejaké teoretické rýchlosti dané výpočtom spracovania pravidiel procesorom?

Ďakujem.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Vcelku normální je uvádět součet nejenom up+down v případě fullduplexů, ale při měření sečíst (resp. testovat) všechny porty zároveň. Dokonce to tam píšou: All port test. Čili při čtyřech 100 Mbit portech, fulduplexních a wirespeed bych měl naměřit 4x100 upload co mi vyleze jako 4x100 download někde jinde. A hned mám osmset :-) No a oni neměří switching, takže je to méně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

StarySkeptik píše:Dobrý deň,

prezerám si výsledky testov a zarazili ma výsledky napr. na hAP ac^2 kde sa uvádza najvyššia dosiahnutá rýchlosť 1973,4 Mbps.
Pritom zariadenie má ethernetové porty 10/100/1000 Mbit
Ešte zaujímavejšie je to pri 951Ui, kde je táto hodnota takmer 500Mbps, pričom zariadenie má porty iba 10/100 Mbit.

Vedel by mi to niekto vysvetliť? Sú to nejaké teoretické rýchlosti dané výpočtom spracovania pravidiel procesorom?

Ďakujem.

Dané testy jsou jen přibližný odhad pro určení výkonu CPU. U hAP bych tipoval full duplex Gbit (tzn gbit up + gbit down = 2 gbit), u 951 bych zkusil asi dohledat metodiku testů (jestli ji mají někde zveřejněnou).
0 x

StarySkeptik
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago
Bydliště: Galanta

Příspěvekod StarySkeptik » 6 years ago

Aha, takže to môže byť tak, že na hAP namerali priepustnosť medzi Switch Chipom a CPU (ktorá je podľa blokovej schémy 2 Gbps) mínus nejaká tá réžia réžia, a na 951 (hoci na blokovej schéme nie je rýchlosť uvedená) odmerali 5 x 100 mínus nejaká tá réžia.
0 x

psichac
Příspěvky: 66
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod psichac » 6 years ago

hap ac2 mi nemala problem spravit 900Mbit pri PPPoE pripojeni, vytazenie do 50% CPU. Pri wifine bolo vytazenie minimalne (oproti napr prvej hap ac).
Cize vykonu bude mat asi dost.
ARM je ARM :)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

psichac píše:hap ac2 mi nemala problem spravit 900Mbit pri PPPoE pripojeni, vytazenie do 50% CPU. Pri wifine bolo vytazenie minimalne (oproti napr prvej hap ac).
Cize vykonu bude mat asi dost.
ARM je ARM :)

to psichac: Zdravím, čekáme marně na adrese v SK na tu dohodnutou zásilku. Na SZ nikdo nereaguje, můžete se prosím ozvat? Děkuji, mpcz, 05.jun.2018
0 x