Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik a logování DHCP serveru

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
lukascz
Příspěvky: 9
Registrován: 6 years ago

Mikrotik a logování DHCP serveru

Příspěvekod lukascz » 6 years ago

Ahoj, prosím o radu. Jsem začátečník s Mikrotikem.
DHCP server se chová u dvou zařízení nějak zvláštně, dvě zařízení v síti mi to pořád připojuje a odpojuje, asi v 10 minutových intervalech - viz výpis z logu. Lease time mám nastavený na 5 dní.

V leases ani tyhle dvě ip adresy nejsou, respektive se tam vždycky na chvíli objeví a zmizí. Jednu jsem tam "odchytil" a nastavil ji jako statickou, a teď tam visí se statusem "waiting" a s logem je to stále stejné.
Jedná se o meteostanice Netatmo.

Topologie je Mikrotik------->Switch---->3 různé wifiroutery v módu AP.

V zásadě se nic neděje, ty meteostanice se zřejmě vždycky nějak refreshnou když odesílají data, štve mě ale ten zasekaný log.
Dá se to nějak nelogovat? Nechci zase zakázat zapisování do logu celkově.


Díky moc za postřehy
Lukáš


ukázka logu:
21:21:01 dhcp,info DHCP assigned 192.168.5.19 to 70:E
21:21:11 dhcp,info DHCP deassigned 192.168.5.19 from 70:E
21:22:21 dhcp,info DHCP assigned 192.168.5.14 to 70:EE
21:22:31 dhcp,info DHCP deassigned 192.168.5.14 from 70:E
21:31:04 dhcp,info DHCP assigned 192.168.5.19 to 70:EE
21:31:13 dhcp,info DHCP deassigned 192.168.5.19 from 70:EE
21:32:24 dhcp,info DHCP assigned 192.168.5.14 to 70:EE
21:32:32 dhcp,info DHCP deassigned 192.168.5.14 from 70:EE
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Neřekl bych, že DHCP server něco deassignuje svévolně. Jen na žádost, případně na timeout.

Netatmo funguje tak, že se připojí na wifi, odešle data a zase se odpojí. Nezkoumal jsem to, ale nejspíš pošle i release.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

lukascz
Příspěvky: 9
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod lukascz » 6 years ago

Chápu, a dá se prosím tohle nějak vyloučit z logu? Jde mi prostě o to, že ho to totálně spamuje :-).
Díky moc
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Podle mě to vyčlenit nejde. Topic Info je takový dost všeobecný, bys vypnul prakticky všechno logování.

Ale můžeš si to rozhodit do různých souborů a častěji je rotovat. Můj názor je spíš ale takový, jakože bych na to kašlal ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

lukascz
Příspěvky: 9
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod lukascz » 6 years ago

No právě, log vím jak omezit, ale zakázal bych logování skoro všeho :-). To se mi logicky taky nechce. Asi se s tím budu muset smířit :-).
Díky.
0 x

lukascz
Příspěvky: 9
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod lukascz » 5 years ago

Přátelé, problém nakonec vyřešen. Na Netatmo jsem dal znovu nakonfigurovat připojení k wifi. Na mikrotiku jsem vypnul DHCP a Netatmo v jednu chvíli zahlásilo problém, a jestli chci IP, masku atd. nastavit ručně. Tak jsem to dal ručně, pak pustil DHCP a teďka to běží a už se to nepíše neustále do logu...
Na DHCP jsem pak nastavil tuhle IP jako statickou a je to.

Status je sice stále "waiting", ale už to jinak neotravuje.
0 x

pavel1tu
Příspěvky: 36
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod pavel1tu » 5 years ago

Na routeru jsem logy z DHCP vyřešil zapnutím Netatma na statickou IP hned na začátku,

ale co s APčkem, každé připojení a odpojení jsou 2 řádky v logu a tam zrovna nemám SDkartu a paměť je malá :-(
a nevím jak v APčku nastavit aby se Netatmo znova nelogovalo ....
0 x
Vím co je proud a napětí. Tudíž tuším co je "1" a co "0". Přečetl jsem si co je TCP/IP na wiki. Tak berte mé příspěvky podle toho :-)
RB760iGS, RBcAPGi-5acD2nD