Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

500 m Wifi prepoj

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
MajorNR
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

500 m Wifi prepoj

Příspěvekod MajorNR » 6 years ago

Zdravim osadenstvo ispforumu,

chcel by som sa spytat odbornikov na moznost prenosu internetu z jednej lokality do druhej vzduchom. Dom A je pripojeny na internet 80/8 Mbit a toto pripojenie by som chcel preniest do cca 500 m vzdialeneho domu B, kedze tam je zla dostupnost sluzieb. Lokality nie su volne viditelne kedze po trase su koruny stromov aj v pripade, ze by sa obe anteny resp. vysielace umiestnili na najvyssi bod oboch domov. Ziadna pevna prekazka v ceste nie je.

Na zahranicnych forach sa ako riesenie navrhovalo pouzitie 2 x Ubiquiti Nano Bridge M900 v pasme 0,9 GHz

Vedeli by ste mi, prosim odporucit ake dve anteny resp. vysielace pouzit pre dosiahnutie co najlepsieho vysledku? Prepoj je len pre moje pouzitie cize do uvahy prichadza len bezplatne pasmo a HW podla odporucani.

Dakujem za kazdu radu
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 6 years ago

Pásmo 900 MHz určitě není bezplatné pásmo, takže pokud jsou tam stromy, tak nejvhodnější se mí jeví NanoBridgeM2
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

MajorNR
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod MajorNR » 6 years ago

Dakujem za odpoved, mam teda zvolit 2,4 GHz? Nie je "ucinejsie" 5 GHz?
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 6 years ago

Pokud jsou v cestě stromy tak bude lepší 2,4GHz. Pásmo 5GHz je lepší pokud je přímá viditelnost, pokud ale není, tak bych volil 2,4GHz.
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

no na 900Mhz ide gsm :D takze by ta mobilkári pochválili
0 x

MajorNR
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod MajorNR » 6 years ago

Tak kedze som amater mozno by mi to odpustili :)

Ta Nanobridge M2 sa zda byt uz nedostupna, viete mi, prosim poradit alternativy? V inej diskusii kde bol podobny problem sa odporucali napr. Airgridy, tie by neboli vhodne? Na vase odporucanie budem v pasme 2,4 GHz takze uz len upresnit ktore dve zariadenia zvolit :)
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 6 years ago

Pokud nestojís za opkitacky s telekomunikačním úřadem tak aspon poluzuj google. 900 ani nahodou.
Nikdo te jako amatera brat nebude kysz ani nemas licencji na poskztovani telco. 2,4GHz a nic june neres. Żądny airgridy. Nanobeam power beam.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 6 years ago

Kolega má pravdu, NanoBridge je stará série, novější série je PowerBeam
https://www.discomp.cz/ubnt-powerbeam-m ... 66170.html
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

MajorNR
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod MajorNR » 6 years ago

Dakujem vam obom za rady ani som necakal take rychle info :) uz len hadam posledna vec - ako obe anteny nasmerovat co najviac proti sebe ak sa z jednotlivych bodov kvoli stromom nevidia? Len pokus omyl ci jemne nastavovat podla intenzity signalu?
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 6 years ago

Anteny bych nasmeroval mirne nad stromy.
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

za prve kolik je tam tech stromu. Par korun ok, pres les ti to nepojede ani ve 2,4.Pres jehlicnany to obecne jede lip :)

za druhe, na vsi u lesa ok. Pokud je to pres park v centru mesta, nebude problem jen se stromy ale i s rusenim.

a za treti, nekdy je lepsi mirit pod stromy, zvlast pokud nemaji vetve az dolu nez do obvykle zarostlych korun.

k te 900. Za par dnu bys tam mel merici vuz. Pokutu by ti mozna opravdu prominuli, ale prijemny by nebyli, to nam tu ver :)
1 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

daj fotky tych stromov, resp trasy...

pokial je to hustejsie tak v pripade "zelene" pri dazdi ten spoj pojde do kolien a budes rad ked prejde vobec ping...
0 x

MajorNR
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod MajorNR » 6 years ago

S tym 900 MHz som fakt len zartoval nebudem sa v tom vrtat :)

Trasa je cca takato : http://i68.tinypic.com/2uh910i.jpg. Pre obe lokality je spolocny bod koniec schrechy, ktory som zvyraznil. Nepodarilo sa mi dostat vyssie na strechu ale toto je akoby spolocny bod na trase viditelny volnym okom. Z tejto strany su tam asi 2-3 haluzky, z opacnej je v trase asi podobny pocet “prekazok”. Neviem posudit alo to bude v lete ale nie je to trasa priamo cez koruny stromov.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 6 years ago

To je celkem vpoho.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Tie konare pokial niesu tvoje, tak ich vecer osekaj a mozes si tam dat kludne aj 5GHz. Niektori ISPckari to u nas pripajaju cez strechy, panelaky...toto je uplne ciste oproti tomu :D
0 x