Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přidání portu do sítě na RB2011L

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Přidání portu do sítě na RB2011L

Příspěvekod jval » 6 years ago

Zdravím, mám router viz předmět a k tomu dva switche HP 1920.
Na routeru je eth1 nastaven jako wan a na eth5 nastavená vnitřní síť 10.0.10.0/24.
Do eth5 je zapojen HP1 a z něj připojen HP2.
Potřeboval bych uvolnit ten (myslím zbytečně) obsazený port na HP1.
Potřeboval bych zařadit do té sítě eth4 na routeru. Je jediná cesta přes bridge, nebo se to dá i jinak?

Díky
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Prakticky v každém RB je hardwarový switch. Čili můžeš použít ten. Vcelku jednoduše nastavením vlastnosti Master port tomu Eth4.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jval » 6 years ago

To jsem zkoušel, ale když jsem se pak přihlásil do administrace HP2, tak ping nejel ani na vnitřní adresu 10.0.10.50 ani na ip seznamu.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Je to běžně používaná funkce. Nastavením master-port v podstatě odpojíš ten port z operačního systému - ten vidí v podstatě jen ten master, s ním pracuješ ty jako admin.

Bridge je vlastně naprosto to samé. Jenom ten switch není realizovaný hardwarově, ale softwarově :-)
Naposledy upravil(a) ludvik dne 07 Feb 2018 12:12, celkem upraveno 1 x.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 6 years ago

Zkus smazat ARP, nebo restartovat mikrotik. Může si pamatovat MAC na jiném portu.
Také je třeba IP adresu LAN Mikrotiku nastavit na Bridge, nikoliv na Eth5.
0 x

jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jval » 6 years ago

Tak funguje. Díky moc za rady.
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 6 years ago

A chyba byla kde?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

ludvik píše:Je to běžně používaná funkce. Nastavením master-port v podstatě odpojíš ten port z operačního systému - ten vidí v podstatě jen ten master, s ním pracuješ ty jako admin.

Bridge je vlastně naprosto to samé. Jenom ten switch není realizovaný hardwarově, ale softwarově :-)


A s novou implementací bridge od ROS v6.41 už děláš jen bridge, a RBčko si samo rozhodne, bude-li switchovat mezi danými porty softwarově nebo hardwarově.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

A proto si budu ještě dlouho rozmýšlet, jestli nasadím někde někam tuhle verzi ... počítám tak 45, možná 46. Dříve ne.
Myghael píše:
ludvik píše:Je to běžně používaná funkce. Nastavením master-port v podstatě odpojíš ten port z operačního systému - ten vidí v podstatě jen ten master, s ním pracuješ ty jako admin.

Bridge je vlastně naprosto to samé. Jenom ten switch není realizovaný hardwarově, ale softwarově :-)


A s novou implementací bridge od ROS v6.41 už děláš jen bridge, a RBčko si samo rozhodne, bude-li switchovat mezi danými porty softwarově nebo hardwarově.
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

mirek.k píše:A chyba byla kde?

To víš ... svoji odpověď má, že by to pomohlo i někomu jinému, to ho nezajímá. Není první ani poslední.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jval » 6 years ago

Omlouvám se za pozdní reakci. Pomohlo promazat ARP a restartnout.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Myghael píše:A s novou implementací bridge od ROS v6.41 už děláš jen bridge, a RBčko si samo rozhodne, bude-li switchovat mezi danými porty softwarově nebo hardwarově.

Samo rozhodně ne :) pokud zapneš hw offload tak je to swich. Jinak klasický bridge
0 x