Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stabilni VDSL modem

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
tark
Příspěvky: 28
Registrován: 12 years ago

Re: Stabilni VDSL modem

Příspěvekod tark » 6 years ago

Chtěl bych vám všem jen poděkovat za tipy, bílý Zyxel jen jako modem + vše ostatní včetně PPPoE na Mikrotiku 951U a zatím 48 hodin bez jediného výpadku!
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

Já mohu jedině doporučit hodit modem do bridge a vytáčet přes cokoli jiného, všude mám uptime přes stovky dní bez restartu, nemá se tomu prakticky co stát. Beztak, většina lidí si tady chce síť nastavit "lépe" než přes základního průvodce, takže se toho určitě nebát.

Když tak můžu doporučit http://comtrend.michnzee.net, kde jsou nějaké návody a tipy.
0 x
::RouterLEGOboard::

deejaysyky
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod deejaysyky » 6 years ago

ahojte moste mi prosim poradi mam ASUS DSL-N16 momentalne teras nastaveni v klasickom routre mode a cez dmz mam nastavenu ip adresu mikrotiku

problem je v tom ked nastavim asus do rezimu bridge a na mikrotiku pripojim cez pppoe client tak mikrotik sa mi sem tam raz za 6 dni ras za 3 dni odpoji a znovu pripoji su to niekedy 1s a niekedy aj 15s ale ked sa pozrem do routra asus tak tam je linka stale pripojene neviem mi niejako pomoct ako tento problem viriesit skusal som to aj podla tohoto navodu: http://comtrend.michnzee.net/#bridge budem vdacni za kazdu pomoc... router som skusal aj vimenit za zyxel visledok ten isti aj som viresetoval router mikrotik aj asus aj zyxel
0 x

jany
Příspěvky: 319
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jany » 6 years ago

A co log v mikrotiku ?
0 x

deejaysyky
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod deejaysyky » 6 years ago

log v mikrotiku je ze spojenie bolo stratene a znovu pripojene
kdes to cez dmz tieto vipadky niesu vsimol som si aj to ze ked mam mtu a mru nastavene na 1492 tak su tie vipadky ale ked je defaultne: 1480 tak tie vipadky niesu no stale . . . neviem preco sa to tak chova
0 x

Sklicko
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Sklicko » 6 years ago

Zdravim, podarilo sa tento problem nejako vyriesit?
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 6 years ago

Za mě velká spokojenost s zte zxhn h168n. Používám na pobočkách u firem a snadno se hodí do bridge a nedělá problémy :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Sklicko
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Sklicko » 6 years ago

soooc píše:Za mě velká spokojenost s zte zxhn h168n. Používám na pobočkách u firem a snadno se hodí do bridge a nedělá problémy :)


Diky za info.
0 x

Dacesilian
Příspěvky: 83
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 5 years ago

soooc píše:Za mě velká spokojenost s zte zxhn h168n. Používám na pobočkách u firem a snadno se hodí do bridge a nedělá problémy :)

Na O2 mají napsáno, že modem je jen 10/100 :(
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 5 years ago

Dacesilian píše:
soooc píše:Za mě velká spokojenost s zte zxhn h168n. Používám na pobočkách u firem a snadno se hodí do bridge a nedělá problémy :)

Na O2 mají napsáno, že modem je jen 10/100 :(


Tak na EET přípojkách mi 10/100 stačí :-D
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Modemy co maj giga porty, a jsou určeny na DSL 250/25 taky nestojí 1k, ale skoro 4 :(
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)