Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Připojení venkovní kamery do sítě

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
lothar_iii
Příspěvky: 1
Registrován: 6 years ago

Připojení venkovní kamery do sítě

Příspěvekod lothar_iii » 6 years ago

Potřebuji připojit a spravovat kameru na zahradě.
Kamera nemá bezdrátové připojení a není možné ji kabelem připojit do routeru Mikrotik rb951g-2hnd.
Proto jsem si pořídil bezdrátový repeater a předpokládal jsem že tento problém vyřeším.
Repeater je od firmy Comfast a umožňuje šest režimů (AP, Bridge, Repeater, Router, Bridge klient, Repeater klient)
Zařízení jsem nastavil do režimu Repeater.

S čím si nevím rady je, že pokud mám repeater připojený kabelem do routeru Mikrotik, tak vše perfektně funguje, když ale repeater odpojím a nechám jej v režimu wireless, tak sice zařízení (kamera, telefon, notebook) mají internet, ale já se na ně z hlavní sítě nedostanu (nevidím jejich IP) což je problém, protože mám NAS od Synology a to umí kamery spravovat. Nas ale v režimu wireless ip kameru nevidí.

Poradíte mi jak Mikrotik nastavit tak, abych se na kameru dostal i v režimu wireless. Podotýkám nejsem žádný guru v nastavování Mikrotiku.

Děkuji.

Michal Šťastný
0 x