Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stream z IP kamery pro web

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Stream z IP kamery pro web

Příspěvekod hanzIT » 6 years ago

Ahoj,

mam IP kameru od Cantonku (http://www.escadtrade.cz/ipth20h200-poe ... h-265.html), kterou bych rád vystavil na webu (propagace firmy). Chceme to mít jako službu navíc klientum (oživení webu).

Řeším, jak to na ten web dostat. Jde o to, že kamera má pouze RSTP výstup. Žádne avi, mpeg apod. Dokonce i můj webmaster me poslal někam s tím, že když to nemumí avi, mpeg, tak on to prostě neumí...

Tak jsem trošku googloval a našel nějaké placené služby, ale upřímně nechci dávat 15EUR měsíčně za nějaký RE-STREAM. Na druhou stranu je to rychlé a jednoduché řešení.

Můžete mi prosím doporučit nějakou aplikaci na windows/linux, která dokáže z toho RTSP udělat něco co můžu použít na webu. Možná mi ani nejde o live stream, ale prosté generování snímku např. co 10s.

Předpokladám, že budu potřebovat server/pc, který bude rtsp převádět...počítam s tím...mám doma starší pc, který lze takto využít.

Děkuji za nakopnutí správným směrem, nebo Vaše zkušenosti
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

0 x
::RouterLEGOboard::

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

Na druhou stranu, za tuhle cenu by jsi sehnal podle me uplne v klidu nejakou venkovni kameru od hikvisionu, ktera bude technologicky i softwarove lepe vybavena...
0 x
::RouterLEGOboard::

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod hanzIT » 6 years ago

HIK v to ma v te cene uplne stejne. No zkousel jsem HIK v cene cca 6000Kc a take to neumel...takze si pak vyber...Pravdou je, ze ani samotni prodejci mi v tomhle nedokazali moc poradit ...no nabizeli mi kamery v cenach cca 12 000 - 15 000kc...to uz je ovsem dost...

hIT
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Nieco podobné som riesil a pouzival som vtedy DAHUA kamery . osobne podla mna DAHUA ma aj ovela krajsi obraz ako Hikvision
0 x

m4rkus
Příspěvky: 27
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod m4rkus » 6 years ago

Nebylo by jednoduzsi zobrazovat na webu aktualni snimek? Hikvision to umi nahravat na ftp treba kazdych 5 min. Pouzivam to po hodine. Pripadne jde zobrazit aktualni snimek pres adresu v prohlizeci. Stream jsem neresil.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Ze to tvuj webmaster neumi, neznamena, ze to nejde. Staci hledat v googlu napr. "rtsp html5" a vypadne ti treba toto:
https://github.com/Streamedian/html5_rt ... TSP-Player

Server se streamem muze byt rovnou ta kamera, pokud nepredpokladas velkou navstevnost.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 6 years ago

Nebo pokud bys to opravdu potreboval prevadet online na jiny format, tak by stacil nejaky mini stroj, na kterem rozjedes linux, nainstalujes VLC a v tom pak muzes delat, co se ti zlibi.
0 x

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod hanzIT » 6 years ago

Dik. No myslel jsem si, že by šla kombinace Raspberry Pi + ubuntu (obsahuje VLC)...řešení za cca 1000Kč...nevim však, jak bude toto řešení spolehlivé. Jde mi o to, aby to nepadalo apod. Jak to přestreamovat ve VLC je na YouTube...

H.
0 x

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod hanzIT » 6 years ago

...a take me napadlo, co když bude těch kamer více?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

DarkLogic píše:Ze to tvuj webmaster neumi, neznamena, ze to nejde. Staci hledat v googlu napr. "rtsp html5" a vypadne ti treba toto:
https://github.com/Streamedian/html5_rt ... TSP-Player

Server se streamem muze byt rovnou ta kamera, pokud nepredpokladas velkou navstevnost.


Problém je nepodpora mobilních iOS zařízení. Tam je pravděpodobně jediná možnost protokol HLS.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 6 years ago

Honzo, predem presmeruj stream z Tvoji kamery nekam na svuj server (na pateri) a pak ze serveru propaguj stream dal do sveta.
Tak jak propagujeme na zakazku stream pro Ekospol, Geosan a jine stavebni firmy.
Pak je ti jedno kolik uzivatelu se na stream v jednom okamziku diva.
Rady , ze HIK neco umi je uplne zcesty. Principem je dostat strema z posledni Mile nekam na backhoul do serveru, ktery stream prevezme a poskytne stream dal dalsim divakum.
Napriklad pres Zoneminder nebo pres VLC, ktery mas na pateri v prvovozu. !!!!!
Priklad propagace streamu ze stavby kde je omezene pripojeni mame zde :
http://www.ekospol.cz/byty/prodej-bytu-praha/barrandov/

Klikni na odkaz webcamera.
Kamera je na stale pripojena pres wifi ciziho operatora do internetu pres VPN, k nam na server (pres NIX) na pateri a od nas zase zpet do sveta kazdemu prichozimu na web na pozadani.
i kdyz se pripoji 20 uzivatelu, tak stejne nevytizi uplink ze stavby. server nekde na ceste pokytne restream/reflektor.

Neradim Ti, aby sis vzal sluzbu od nas, jen Ti radim jak mas kameru do internetu zapojit tak, aby stream z kamery mohlo sledovat vice uzivatelu na webu.



hanzIT píše:Ahoj,

mam IP kameru od Cantonku (http://www.escadtrade.cz/ipth20h200-poe ... h-265.html), kterou bych rád vystavil na webu (propagace firmy). Chceme to mít jako službu navíc klientum (oživení webu).

Řeším, jak to na ten web dostat. Jde o to, že kamera má pouze RSTP výstup. Žádne avi, mpeg apod. Dokonce i můj webmaster me poslal někam s tím, že když to nemumí avi, mpeg, tak on to prostě neumí...

Tak jsem trošku googloval a našel nějaké placené služby, ale upřímně nechci dávat 15EUR měsíčně za nějaký RE-STREAM. Na druhou stranu je to rychlé a jednoduché řešení.

Můžete mi prosím doporučit nějakou aplikaci na windows/linux, která dokáže z toho RTSP udělat něco co můžu použít na webu. Možná mi ani nejde o live stream, ale prosté generování snímku např. co 10s.

Předpokladám, že budu potřebovat server/pc, který bude rtsp převádět...počítam s tím...mám doma starší pc, který lze takto využít.

Děkuji za nakopnutí správným směrem, nebo Vaše zkušenosti
0 x

hanzIT
Příspěvky: 43
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod hanzIT » 6 years ago

Jo děkuji. Teď už o tom přemýšlím trošku jinak. Původne jsem chtěl server pouze na převod z RTSP na format srozumitelný pro www. Teď mi došlo, že je to lepší, jak jsi napsal. Bude to spolehlivější řešení.

Jen mě ještě zarazilo, že na YouTube není srozumitelné video, jak toto ve VLC provést. Už s tím valčím cele dopoledne. Našel jsem jen tohle, ale nějak mi to nejde, popř. jestli je to "to spravne video"

https://www.youtube.com/watch?v=lqyNslhMlUA

H.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

S videem z IP kamery na web jsem válčil několik měsíců. Nakonec jsem to pro několik skiareálů udělal takto:
- video z kamery se nahrává pomocí FFMPEG a útržky videa dlouhé cca 10-20sec (podle potřeby) se ukládají normálně jako .mp4. Prostě spouštím FFMPEG oparametrovaný tak, aby nahrál takové video a skončil a to pořád dokola ve smyčce. Video se ukládá to temp adresáře a až je celé nahrané, přesune se do upload adresáře
- do upload adresáře se kouká další skript a pokud tam najde nějaké soubory, odesílá je CURLem na FTP server. Upload má (parametrem CURLu) omezenou rychlost a uploaduje se vždy nejnovější soubor (případné starší se mažou, takže pokud linka nestíhá, některá videa na server prostě neodejdou).
- soubory mají název v podobě CAMxx-timestamp.mp4, po kompletním uploadnutí souboru se ještě vytvoří a na server uploadne soubor "camXX.last" který obsahuje název posledního kompletně nahraného souboru. Aplikace na straně serveru tak pozná, že už je tam soubor kompletně nahraný (jinak by se mohlo stát, že se video začne u klientů přehrávat dříve, než je soubor na serveru...)
- na serveru je webová stránka s javascriptovým přehrávačem, přehrávač funguje tak, že se podívá do soboru CAM01.last, tam najde název .mp4 kterou má přehrát a tu přehraje. Potom se podívá do CAM02.last a pustí video z druhé kamery, stejně ze třetí... (pokud je timestamp v souboru starší než 10min, rovnou se přeskakuje na další kameru...)

Divákovi se takto postupně přehrávají jednotlivá videa a jakoby se "stříhá" mezi třemi kamerami. Není to live stream, má to nějaké zpoždění, pokud je linka ucpaná, funguje špatně a nebo neběží všechny 3 kamery tak se občas stává, že se několikrát přehraje stejní video. Díky tomu, že to není stream ale přehrávají se obyčejné .mp4 tak to funguje na všech platformách vč, mobilů, slušně to funguje i dosti mizerných linkách...
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 6 years ago

Delal si ski areal Sachty ve Vysokem ? .... a ja porad proc se tam nevidim kdyz pred kameru stojim :-)) Tam maji smycku propagovanou na web .

rsaf píše:S videem z IP kamery na web jsem válčil několik měsíců. Nakonec jsem to pro několik skiareálů udělal takto:
- video z kamery se nahrává pomocí FFMPEG a útržky videa dlouhé cca 10-20sec (podle potřeby) se ukládají normálně jako .mp4. Prostě spouštím FFMPEG oparametrovaný tak, aby nahrál takové video a skončil a to pořád dokola ve smyčce. Video se ukládá to temp adresáře a až je celé nahrané, přesune se do upload adresáře
- do upload adresáře se kouká další skript a pokud tam najde nějaké soubory, odesílá je CURLem na FTP server. Upload má (parametrem CURLu) omezenou rychlost a uploaduje se vždy nejnovější soubor (případné starší se mažou, takže pokud linka nestíhá, některá videa na server prostě neodejdou).
- soubory mají název v podobě CAMxx-timestamp.mp4, po kompletním uploadnutí souboru se ještě vytvoří a na server uploadne soubor "camXX.last" který obsahuje název posledního kompletně nahraného souboru. Aplikace na straně serveru tak pozná, že už je tam soubor kompletně nahraný (jinak by se mohlo stát, že se video začne u klientů přehrávat dříve, než je soubor na serveru...)
- na serveru je webová stránka s javascriptovým přehrávačem, přehrávač funguje tak, že se podívá do soboru CAM01.last, tam najde název .mp4 kterou má přehrát a tu přehraje. Potom se podívá do CAM02.last a pustí video z druhé kamery, stejně ze třetí... (pokud je timestamp v souboru starší než 10min, rovnou se přeskakuje na další kameru...)

Divákovi se takto postupně přehrávají jednotlivá videa a jakoby se "stříhá" mezi třemi kamerami. Není to live stream, má to nějaké zpoždění, pokud je linka ucpaná, funguje špatně a nebo neběží všechny 3 kamery tak se občas stává, že se několikrát přehraje stejní video. Díky tomu, že to není stream ale přehrávají se obyčejné .mp4 tak to funguje na všech platformách vč, mobilů, slušně to funguje i dosti mizerných linkách...
0 x