Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaky NAS Server do domacnosti

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Re: Jaky NAS Server do domacnosti

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

tiez som zastancom debianu..
a ten Mediatomb mas na debian wheezy ci? ak aj na novsej no co prerobim virtualku....
vsetko okrem toho minidlna mi ide ako hodinky....
a vravim to mam na hlavnom samba + virtualbox a phpvirtualbox aby som nemusel vzdy len prikazy spominat....

a potom jeden debian kde je webovy server a proftpd
dalsi uz aj s prostredim to mam len napajanie kde mi bezi ktorrent.... ten sa mi paci ze ma scheduler na rychlost...
3) zalohovaci virtual kde su skripty ktore kopiruju masiny mimo ssd
4) win7 na word alebo photoshop ked na dialku nieco otrebujem....
a ani o tom neviem a uz mi to bezi 7r len co mi ten jeden ssd disk odisiel ale vravim acronis zaloha zakladu a vybavene....

ale aj toto by som chcel osetrit tym ze uvazujem pouzit ten RAID na SSD lebo na zdielane data mi to nevadi to sa mi dolezite subory synchronizuju kde treba....
1 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

MediaTomb UPnP Server version 0.12.2
Debian GNU/Linux 9


zkousel jsem jeste https://serviio.org/ , ten je hoodne slusnej , uz ani nevim proc ho nepouzivam
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

Chtel bych se zeptat. Debian jako zakladni virtualizacni system prozatim instaluji na plotnovy disk (pro domaci pouziti) . Novy server pro sit mam nainstalovany system jen na CF (v rezimu RO) . Muze to mit nejaky dopad na vykonost celeho systemu ? Ma s tim nekdo zkusenost?

pro virtualizaci pouzivam virtualbox , jsem s tim naprosto spokojeny , nechci menit.

SSD disky pouzivam jen pro guesty primarne pro widle .

diky
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Přijde na to, jak rychlá ta CF karta je. Ukládání logů a podobná specifika RO disku máš předpokládám pořešeno.
1 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

v dnesnej dobe diskov by som to uz cf kartov neriskoval.... to len tak na nejaky router ale nie na server....
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

pedro4444 píše:v dnesnej dobe diskov by som to uz cf kartov neriskoval.... to len tak na nejaky router ale nie na server....


Měl jsem v pár serverech low SSD wd, byli v raidu s denní zálohou na hdd , při jednom výpadku elektrické energie odešlo 1. ssd a to druhé následovalo z 2 měsíce, tak šli na záruku, a řekli mi že se rosipal řadič, a obdobný případ se vyskytl i u notebooku jednoho zákazníka .... takže nové SSD 3D nand které nejsou do serveru bych nedával vůbec to je stabilnější dát nějaké dražší microSD nebo starší SSD MLC. Jinak i stará CF karta mě vydržela víc než dnešní úložná média, v alixu debianem běží již 6let :D a ted jen čekám kdy odejde ..
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

pedro4444 píše:v dnesnej dobe diskov by som to uz cf kartov neriskoval.... to len tak na nejaky router ale nie na server....


Na aplikace, kde ta CF karta stačí (což takový domácí mikroservřík co všechna data tahá z NASu klidně být může), je to pořád lepší volba. Ta nejlevnější SSD jsou na tom se spolehlivostí zpravidla bídně, asi podobně jako běžné (micro)SD karty.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.