Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Stavba stožáru, co vše to obnáší.

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Martin Lysek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Stavba stožáru, co vše to obnáší.

Příspěvekod Martin Lysek » 7 years ago

Dobrý den,
mám dotaz který tu sice byl již párkrát zmíněn, ale nikdy jsem se nedozvěděl co vše je potřeba. Mám vyhlídlý pozemek, naštěstí ho vlastní známý ale bohužél patří do zemědělského fondu. Je to na poměrně vysokém kopci který odděluje oblasti s "kvalitním připojením" a více ISP a mezi oblastí s jedním ISP a "připojením na nic". Na kopci je vodárna s připojením k elektřině. Vybraný pozemek přímo sousedí s pozemkem vodárny. Budou v připojení nějaké komplikace a papírovaní? Nebo bude stačit domluva? Kopec je naštěstí vysoký takže nebude potřeba vysoký stožár, počítam maximalně 6-8m. Je potřeba i taková výška někde hlásit?
Jak taková stavba probíha a jak hluboko a o jakých rozměrech bude muset být patka? Byl bych radši kdyby nebyly použity kotvící lana. A mohu poprosit třeba o fotky z vašich staveb, snažím se pochytit co nejvíce inspirace. Omlouvám se za blbý dotaz. Jsem studentem SŠ a ISP se hodně zajímám, momentálně se snažím vyřídit si OSVČ abych mohl dělat to co mě baví bez ohledu na věk. Děkuji
0 x

Martin Lysek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Martin Lysek » 7 years ago

Zapoměl jsem dodat že momentálně mám již jeden spoj hotov, bohužél neplní mé požadavky. Tohle je nejlepší možnost ke které se ještě nikdo z místních ISP neodvážil. Ale možná to má taky své důvody.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 7 years ago

OSVČ a s.r.o. k tomu, oficiálně vše psané na s.r.o. (abys to v případě průserů neměl na triku) a OSVČ tomu s.r.o. dělá servis.

Napřed zajistit připojení na el. energii (bez toho nemá smysl nic dál řešit) a stavební povolení ani ohlášení nepotřebuješ (http://business.center.cz/business/prav ... 4h1d1.aspx)
0 x

georgee
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod georgee » 7 years ago

Do 8 metru od zeme nemusis nad 8 metru musis. Staci jen povoleni majitele, popripade, kdyz to bude do dvou metru hranice pozemku jineho majitele tak i jeho souhlas.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

dej to na vodárnu, pokud tomu nic objektivně nebrání. S obcí se většinou domluvit dá i s jinými provozovateli vody. Nebo se s nimi alespon domluv na odběru ee z podružného měření...pokud je to nějak blízko, vedle nebo pokud k tobě EE nevede. Ušetří ti to jednání s ČEZem, projektování a platba za přípojku. EE bývá obecně největší problém staveb v "přírodě".
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Jasně vodárna....3000+DPH/měsíc a je to Tvoje. Tu el. by tam mohli strpět za podobnej bakšiš.
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 7 years ago

Pokud je stožár vyšší než 8m, tak kromě stavebního povolení je co všechno ještě potřeba? Kdybych chtěl postavit stožár třeba 15-20m.
0 x

georgee
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod georgee » 7 years ago

sacnok píše:Pokud je stožár vyšší než 8m, tak kromě stavebního povolení je co všechno ještě potřeba? Kdybych chtěl postavit stožár třeba 15-20m.

Jestli bude stozar vic jak 8 metru od 0 m je potreba jak stavebni povoleni, tak povoleni letoveho provozu, pak jeste Eon mozna nejaky site co vedou poblis.
Na stavebni urade chcou povoleni letoveho provozu a dal podle lokality. Myslim, ze EON vzdy.
To je pootreba aby to bylo legani. Jnak na cerno neni potreba nic :-)
0 x

Martin Lysek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Martin Lysek » 7 years ago

A myslíte že je rozumné použít něco takového? http://www.drzakanteny.cz/product.php?id_product=67 Kolik myslíte že by stačilo zakopat do země? Děkuji za odpovědi. A na tu vodárnu to dávat nechci, byl bych radši kdyby bylo vše mé. Ikdyž bylo by to vše jednodušší.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

Záleží na podloží a pak co ti řekne statik a ten se Tě zeptá kolik metrů čtverečních a v jaké výšce plánuješ a další kecy.. . Foukni tam něco mezi 1,1-1,6m do země tak metr do šířky podle toho jak se ti s tím bude chtít srát.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

David2006 píše:Záleží na podloží a pak co ti řekne statik a ten se Tě zeptá kolik metrů čtverečních a v jaké výšce plánuješ a další kecy.. . Foukni tam něco mezi 1,1-1,6m do země tak metr do šířky podle toho jak se ti s tím bude chtít srát.


Dost dobrej joke.
On postaví stozar 15-20m a podle tvoji ideály to zákope 1,5m do země.
Da tam jednu 120 a při její na větrné ploše to při větru narazove nad 43km/h spadne. Dobrá rada.

Statik statik nebo aspoň někdo kdo tomu rozumí takový moudra jsou dost mimo.
Záleží na na větrné ploše, tzn počítat dopředu kolik tam toho do budoucna přijde.
To od wfmetalu není žádná sláva, otázka jak je na tom ten materiál. Ale kvalita nebude extra.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

To co jsem psal bylo na 8m a z vlastní zkušenosti stavby několika stožárů. Ale jestli se s tím fakt chce srát tak ať si rovnou vobjedná geologickej průzkum podloží dřív než statika, šak peněz je dost.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 7 years ago

To bude snad levnější tam provozovat horkovzdušný balón a WiFi dole pod košem :D
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 7 years ago

No skoro aji jo:), ale co člověk neudělá pro to aby měla dušinka v noci pseudoklid.
0 x

Martin Lysek
Příspěvky: 5
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Martin Lysek » 7 years ago

Výška bude maximalně do 8 metrů, ikdyž myslím že ani to nebude potřeba.
A jaký stožár by jste mi tedy doporučili? Děkuji
0 x