Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Monitoring UPS ako na to ?

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Monitoring UPS ako na to ?

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Hej ale ked mu vyhori barak, od zlych bateriek co bude potom ? :D Neni problem vymenit nejake baterky...ale to co mozu sposobit.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

No nevím, jak často u vás vytékají baterie, mě teda za ty dlouhé roky ani jednou. Samozřejmě to vyloučit nejde, ale že by takovou baterii nepodchytil ten můj "vyspělý" dohledový systém, to silně pochybuji. Vytečení dávám za vinu nejspíše vadné dobíječce, špatně nastavené dobíječce nebo baterii přes časový limit. To se může stát i v krabici velké jak barák nebo origo SMARTce. Připojuji foto, co jsme našli před měsícem pod drahou UPS. Umístění - ložnice. Nikomu to do té doby nepřišlo divné. A je tam sice jiná, ale zase v ložnici. A co pak? Pojišťovna jeho nebo moje. Vlastní zkušenost.
Mimochodem, kdybys nechtěl být zaujatý, viděl bys v té mé větě "I". Ja to po sobě čtu tak, že je do značné míry univerzální, na chodby, sklepy, spižírny, záchody, boudy pro psa dokonce I do obýváku. Rozhodně ne tak, že se první ptáme, jestli má obývák. Nevím, jakého máte vyjednavače, ale zato vím velmi dobře, jak je někdy těžké najít souhlas domovníka na umístění větších krabic do společných prostor. mpcz, 22.5.2018

p.s. možná nesouvisející otázka, nic špatného v ní nehledej: když ušetříš na takové škatuli řekněme 10.000,-, na deseti sto, zůstanou v kapse tobě nebo někomu jinému? A naopak.
UPS_APC.jpg
UPS_APC.jpg (74.95 KiB) Zobrazeno 1405 x
1 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

občas sa to stane, baterky nemaju co hladat v priestoroch kde ziju ludia...to už je vážne cez...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Co to je "cez"? Uznávám, že to v souvislosti s představou zkorodované baterie v autě vypadá "cez". Mám ti ale spočítat, kolik je baterií v UPSkách (co vytékají) v kancelářích, lidem pod nohama? Když se sehneš, možná ji uvidíš i u sebe. Tam lidi nežijí? Někteří možná i déle, než v té ložnici. mpcz, 22.5.2018
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Jen já mám v ložnici tři UPS. Další v obýváku a pátou připravenou jako backup ...

A vyteklá, nebo alespoň poškozená (nafouknutá) baterie opravdu není nic výjimečného. Zvlášť u APC. Ještě teď mám na balkóně jednu, co jsem horkotěžko z UPS vůbec vytáhnul - a opařil jsem se, jak byla vařící. Od té doby si dávám pozor, abych měl hasičák uprostřed bytu vždy jednoduše přístupný ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

ludvik píše:Jen já mám v ložnici tři UPS. Další v obýváku a pátou připravenou jako backup ...

A vyteklá, nebo alespoň poškozená (nafouknutá) baterie opravdu není nic výjimečného. Zvlášť u APC. Ještě teď mám na balkóně jednu, co jsem horkotěžko z UPS vůbec vytáhnul - a opařil jsem se, jak byla vařící. Od té doby si dávám pozor, abych měl hasičák uprostřed bytu vždy jednoduše přístupný ...

No to jsem ani nečekal, kolik těch baterií v UPS je v prostorech pro lidi a diví se tomu tak (informovaných) lidí málo. Dále z toho jasně plyne, že rozdíl mezi velkou bednou, malou bednou nebo rackem není žádný. Když použiji exotické zařízení (= osvědčený zdroj/dobíječ), vyteče málokdy, nám nikdy (zatím, musím zaklepat). Vyteklou baterii jsem ale viděl u konkurenční bedny s analogovým stabilizátorem ve zdroji, který se zkratoval a na baterii se dostalo plné, proudově neomezované napětí usměrňovače (=nevhodná konstrukce). Pak se tomu nedivím, na druhou stránku skript v RB na střeše, o kterém se zmiňuji v souladu s tématem, mi takovou lapálii za pár sekund oznámí SMSkou.
Prosím dotaz: ví někdo pozitivně=ověřeně, proč ty baterie v UPSkách vlastně vytékají? Děkuji, mpcz, 22.5.2018
0 x