Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

VDSL bridge na ZXHN H168N -> RB941

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
woji
Příspěvky: 22
Registrován: 8 years ago

VDSL bridge na ZXHN H168N -> RB941

Příspěvekod woji » 7 years ago

Zdravím Vás.
Nemáte prosím zkušenosti s nastavením Mikrotiku a VDSL modemu ZTE ZXHN H168N ?
V modemu jsem odebral všechny rozhraní, klasicky nastavil bridge, VLAN na 848 .. poté na RB941 PPPOE vytáčení, vyplnil údaje a... nic :(
Začal jsem laborovat s tím, že jsem na switchi na eth1, kde je zapojený kabel z modemu, nastavil CHECK VLAN, nastavil 848 a stále nic. Po několika pokusech jsem nastavil na celém switchi VLAN 848 a chytlo se to...ale jen do restartu obou zařízení. Nyní už to zase nejede, ikdyž hodím obě zařízení do defaultu a nastavím vše znovu.
Díky za případnou pomoc. Martin
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

hledej tady na foru přesně to jsem řešil, modem je blbej což mi řekli i v o2 a prej vydají Fw zatím ale není. Když se to odpojí musí se udělat postup a to takový že na chvilku se aktivuje profil v modemu který si pppoe vytočí klasicky v modemu v režimu router, jakmile se vytočí tak se profil deaktivuje a znovu se aktivuje potom profil pro bridge s tou vlanou a nějaký čas to zase funguje :
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

woji
Příspěvky: 22
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod woji » 7 years ago

Jaaj, tak to je hezký postup ;)
Systémem pokus-omyl jsem na to před půl hodinou došel taky, ale byl jste rychlejší.
Má to být nasazeno ve firmě a po každém výpadku el. by jsem tam musel jet a nastavovat, což asi nehrozí. Řešením by byl založák, ale s tím tam neuspěju. Takže půjdu asi cestou klasického Zyxelu 1312, který mám doma a alespoň jako bridge funguje dobře :D
Moc díky za pomoc, Okoune ... přeji Vám pěkný večer.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

no jeslti mě to to bude hodně sr... tak asi zkusím klasický tplink...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

johndal
Příspěvky: 1
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod johndal » 6 years ago

Dobrý den,

umí ZTE ZXHN H168N od O2 i client mod ? Mam AP wifi microtic a přes dvůr v dílně už mám slabý signál (za zdí v okně ok), tak bych chtěl to ZTE dát do okna jako příjmač a do PC natáhnout už jen kabel..
0 x