Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výběr routeru

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Klobouk
Příspěvky: 2
Registrován: 7 years ago

Výběr routeru

Příspěvekod Klobouk » 7 years ago

Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem nového routeru.
Mému současnému routeru (RB2011) už dochází dech, běží na něm 30 NATŮ, 50 FW pravidel, 60 QT pravidel (do budoucna jich bude kolem 200) a teče přes něj 80Mbit/s.
Procesor v poslední době leze ke 100% a tak je potřeba sehnat za tento router náhradu, ovšem nevím jakým směrem se mám vydat, zda opět Mikrotik nebo Ubiquiti.
Jaký router by jste mi tedy pro výše zmíněné parametry doporučili? Popřípadě zda preferujete Mikrotik nebo Ubiquiti - řada EdgeCore nevypadá špatně.
Díky moc :)
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 7 years ago

Dobrý den

Já bych doporučil MikroTik , UBNT se mi nezdá moc vhodné , mohl bych doporučit x86, stačí jakýkoliv starý atom s 1,5 GHz , nebo Mikrotik ccr Cloud core router 1009 a v pohodě utáhne nebo bych mohl doporučit PF sense který je založený na free BSD , taky to nechodí špatně :D ale Ubnt fakt ne , v síti nám jich pár zhořelo , a novíc ty jejich swiche nemají ani ochranu proti přepětí nechtěl bych vydět ty jejich routery :D ale mají zase dobré poe zdroje .....
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

zlý neni ani rb3011, jde na dracku tak ze se vyproda jen se naskladni nekde...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 7 years ago

Za me taky CCR 1009 nebo 3011 event. nejaky minipc a do toho navalit X86.
0 x

Klobouk
Příspěvky: 2
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Klobouk » 7 years ago

Díky moc za rady.
Koukám se na to CCRko, ale ta cena se mi moc nelíbí, dávat za něj 10k se mi nechce.
Ta RB3011 vypadá dobře, je tam opravdu takové zvýšení výkonu oproti RB2011?
Popřípadě stačil by nějaký minipc, čili deska s integrovaným CPU a se dvěma síťovkama?
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 7 years ago

Dej ccr1009 - ten zvladne ledacos a budes mit klid. Cena je ok.
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 7 years ago

Myslím že 10K za CCR-1009 je více než skvělá cena na to co to zvládne, schválně se podívej za kolik by jsi stejnou funkcionalitu a výkon pořídil u ostatních vendorů (Cisco, Juniper). Mám CCR1009 nasazenou jako iGW v jedný firmě, má v sobě cca 60 pravidel ve filtru pár NAT a mange pravidel, 200 Mbit synchro linka, VPN koncentrátor, ipsec tunely, CAPs manager. Všechno tohle při max záteži 0-5% .
--
MK RB3011 z doslechu je opravdu o dost rychlejší než předchůdce, zatím sem neměl šanci vyzkoušet.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 7 years ago

RB3011 mám v podobném nasazení, jenom je to bez manglů a na gigové konektivitě, nejsou s tím problémy.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Filiph1
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Filiph1 » 7 years ago

co kdyby sis vzal ASA 5506 pripadne 5508. To je zas jiny level nez nejaky ten mikrotik
0 x