Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konfigurace gpon Huawei

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Konfigurace gpon Huawei

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

Zdravím vespolek,
uvítal bych jakékoliv rady ke konfiguraci GPON Huawei MA5600T.
Konkrétně by mě zajímalo, jak spravovat rychlost připojení uživatelů.
Vím že to jde přes dba-profily, ale ty když jsou již nabindované, tak nejdou upravovat.
Další možnost by byla přes rxttr a txttr, ale spíš by mě zajímalo jesti neexistuje nějaké elegantnější řešení.
Dále by mne zajímaly nějaké obecné rady a doporučení ohledně bezpečnosti a správy ont, detekce rogue ont, nastavení alarmů apod.

Budu rád za veškeré věcné rady, jsem úplný začátečník, tak se mi kdyžtak moc nesmějte :)
0 x

schrotterp
Příspěvky: 45
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod schrotterp » 7 years ago

Kontaktuj Tomáše Havla z KNVNET
0 x
Hapi happy reader:

Všechno máš blbě, hw je blbý, nápad je ještě větší kravina, nic nikdo neumí, kupujete zbytečné blbsti.
Ale jinak nechci prudit.

lvacek
Příspěvky: 114
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lvacek » 7 years ago

schrotterp píše:Kontaktuj Tomáše Havla z KNVNET


jj
on ti možná tak za půl roku odpoví... :D
0 x

schrotterp
Příspěvky: 45
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod schrotterp » 7 years ago

No to je taky mozne chces to rezat primo na tom olt?
0 x
Hapi happy reader:

Všechno máš blbě, hw je blbý, nápad je ještě větší kravina, nic nikdo neumí, kupujete zbytečné blbsti.
Ale jinak nechci prudit.

schrotterp
Příspěvky: 45
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod schrotterp » 7 years ago

Bohuzel huawei nema neco podobneho jako ZTE - Icarus software pro techniky. Support od edery trochu tragedia aspon byla kdyz jsem s nima jednal. Predpokladam ze je to sedivka?
0 x
Hapi happy reader:

Všechno máš blbě, hw je blbý, nápad je ještě větší kravina, nic nikdo neumí, kupujete zbytečné blbsti.
Ale jinak nechci prudit.

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Osobně měním download přes
traffic table ip modify index 50 cir 32480 pir 45000 pbs 1000000

PS. není dba profil pro upload?
0 x

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

helapc píše:Osobně měním download přes
traffic table ip modify index 50 cir 32480 pir 45000 pbs 1000000

PS. není dba profil pro upload?


Už jsem taky přišel na to že existuje traffic table, dokonce je to i lepší než ten dba profil.
Každopádně děkuji za radu :)

Mám teď ale další problém, mám Různé druhy ONT, Huawei se 4eth porty a 2 pots porty, huawei s jedním eh portem a netis s jdním eth portem.
Vytvořil jsem 2 service a line profily, jeden pro ten 4eth/2pots a druhý pro ont s jedním eth, nicméně net mi běží jen na tom prvním service profilu pro 4/2port huawei...
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Problém máš asi v tom, že máš málo servis portů.
Servis port je jedinečný port v celém OLT. Každý uživatel má konkrétní servisní port na konkrétní službu, který se u žádného uživatele neopakuje.
0 x

schrotterp
Příspěvky: 45
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod schrotterp » 7 years ago

dba je jenom na upload kdyz se kouknes pak na laser info tak zistis ze ti to urezava kapacitu bacha na to jak to mas nastavene aby jsi pak nemusel vsechno predelavat.
0 x
Hapi happy reader:

Všechno máš blbě, hw je blbý, nápad je ještě větší kravina, nic nikdo neumí, kupujete zbytečné blbsti.
Ale jinak nechci prudit.

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

helapc píše:Problém máš asi v tom, že máš málo servis portů.
Servis port je jedinečný port v celém OLT. Každý uživatel má konkrétní servisní port na konkrétní službu, který se u žádného uživatele neopakuje.

A jo díky, už mi to jde :)
0 x

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

schrotterp píše:dba je jenom na upload kdyz se kouknes pak na laser info tak zistis ze ti to urezava kapacitu bacha na to jak to mas nastavene aby jsi pak nemusel vsechno predelavat.

Jo a nevíš, jak udělat, aby byl download třeba 40Mbps a upload 20Mbps?
0 x

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

helapc píše:Osobně měním download přes
traffic table ip modify index 50 cir 32480 pir 45000 pbs 1000000

PS. není dba profil pro upload?


Chtěl bych se ještě zeptat, jestli jsou nějaká doporučená nastavení pro pir, pbs, cir, cbs, třeba pro rychlosti 20, 40, 60, 100 a 1000 Mbps.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 7 years ago

Nevím jestli rozumím otázce. Nastavíš si trafic-table pro upload a pro download.

cir= minimální pir=běžná pbs=kolik si může půjčit
0 x

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

helapc píše:Nevím jestli rozumím otázce. Nastavíš si trafic-table pro upload a pro download.

cir= minimální pir=běžná pbs=kolik si může půjčit


Jo díky, tohle jsem přesně myslel :)
0 x

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

helapc píše:Nevím jestli rozumím otázce. Nastavíš si trafic-table pro upload a pro download.

cir= minimální pir=běžná pbs=kolik si může půjčit


No tak mám zase problém, nasázel jsem tam všechny ONTčka, a poslední dva bridge Huawei HG8010H nejdou na net. Podle informací z OLT se zdá všechno OK, ale na net to prostě nejde...
Mám 3 druhy terminálů Huawei HG8010H, Netis GP8501G a Huawei HG8245H, všechny jdou bezproblému až na ty 2 poslední. Poradíte jak to debugovat? Zkoušel jsem všechny ostatní odpojit ale nepomůže to, z olt se normálně dostanu do ont na eth port, wlanku mám přiřazenu...
0 x