Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konfigurace gpon Huawei

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Re: Konfigurace gpon Huawei

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

jeena12 píše:
forkman píše:Do toho tr-069 se mně taky moc nechce :)

Co používáš za bridge od Netisu? Moc jich teda nemají, ale ty naše GP8501G umí nastavit VLANu přes OMCI (předpokládám, že "wlan" byl omyl). Mělo by to fungovat stejně jako u Huawei, respektive my používáme ještě ONU od Tendy a tam to funguje taky, jen mají ty magoři zapnutej DHCP server, což je na L2 zařízení fakt haluz a tam se fakt musím zalogovat a odkliknout to.

Jak to přesně děláš s Netisem, že ti to nejde?


Jo wlan byl omyl, mám stejný typ toho Netisu(GP8501G), ale fakt mi to nejde, omci mám zapnuté, možná je chyba někde jinde :D


A jo tak už to funguje, teď jsem zkusil resetovat vše do továrního, a opravdu se to nastavilo samo, ale router od huawei má pořád problém :(
0 x

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

A s triple play už jste si někdo hráli? :)
0 x

jeena12
Příspěvky: 16
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod jeena12 » 7 years ago

kuba_lysa píše:Mám taky otázku na zkušenější - jak řešíte vzdálenou správu ONT?
Mám 8245H - remote web management na WAN je problém. Nahrál jsem tam nový firmware, s tím to jde navolit. Ale zase nejde udělat filtr na IP adresy, ze kterých management povolím. A navíc ten nový firmware otevřel telnet a další služby a nejde to vypnout :shock: ?


Zdravím, omlouvám se za zpoždění, na novém firmware remote management běží bez problému.
V záložce security si můžeš navolit co chceš aby bylo přístupné přes LAN/WAN, lze definovat i jednotlivé IP adresy.
Pokud chceš změnit defaultní jméno/heslo návod je zde: http://www.zedt.eu/tech/hardware/obtaining-administrator-access-huawei-hg8247h/
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 6 years ago

Čau, pokoušíme se rozbehat automatické přidání služby do ont, ale nedaří se. Jedná se nám o to že máme L3 ont kde chceme poslat na všechny porty VLAN 10. Tzn. Klient má internet ten se označí VLAN 10 a jde do olt tam se preznackuje a uplink jde už prozatím netagovany. Pokud si to nastavím ručně na wanu tak to jede, ale nechce se mi to tam přiřadit omci automaticky. Má to podobné někdo tak? Můžete sem hodit current conf?

Diky
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Ozivim tuto temu. Potreboval by som trocha usmernit v konfigu klientskych zariadeni. Volby su dve bridge s 1 portom, bridge so 4 portami alebo router. Nastavit bridge s vlan ci uz rovnakymi alebo odlisnym na ethernetoch viem a funguje mi to. Otazka vsak je. Da sa VLAN dropnut dajako aj na wifi ci nie? Mam situaciu kedy je 4 portove ont, 1 vlan sa dropne na vsetky porty ale wifi mimo hry....aby fungovala wifi musi riesit konfig len ako gateway ktora bude natovat? Je mozne nejako vlan dropnut na gpon porte ont a zariadenie nechat natovat? Pytam sa uplne ako zaciatocnik v podstate, pretoze som si s konfigom ont tak aby fungovala ako gateway nedal rady. Chcel by som to tak aby kazdy zakaznik mal vlan, na tom dhcp server s /30 rozsahom a ontcko si cuclo IPcku na gpon port. Nechcem od tych huaweiov ziadne riadenie rychlosti proste nic....len akysi blby prevodnik vlan - ont - nat. Vedel by dakto poradit (aj platene)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Uplne jsem to nepochopil. zkus to napsat do 2 vet.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

basty píše:Uplne jsem to nepochopil. zkus to napsat do 2 vet.

Je mozne nastavit v rezime bridge pri ONT s WIFI to aby v bridge bola aj WIFI a tym padom fungovala? Ak nie tak nejaky sposob ako rozbehat rezim router s tym ze na WAN ONT bude DHCP klient s IPcka pride po jedinecnej VLAN a kedze bude ONT natovat pojde aj wifi. Nastavenie WANka v ONTcku som nasiel to je mi jasne len tie prikazy v OLT su trocha kamen urazu :(
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Co ja vim, tak z OLT jde nastavovat jednoportove ONT a 4 portove ONT bez wifi... Mozna jde i 4 portove s wifi, ale myslim ze urcite neumi nastavovat wifi.
Co se tyce rezimu router, tak ten pouzivame vsude, na wanu si normalne lizne IP. Mame to ve vlan 10. Kdyz bude ONT natovat, pojede aji wifi. Samozrejme musi byt prislusne OLT nastavene.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Gemb píše:
basty píše:Uplne jsem to nepochopil. zkus to napsat do 2 vet.

Je mozne nastavit v rezime bridge pri ONT s WIFI to aby v bridge bola aj WIFI a tym padom fungovala? :(


nejde
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Jde - přes web:
v OLT konfigurujemem ONTčka na SNMP = bez serviceprofile

Kód: Vybrat vše

ont add 0 20 sn-auth "..." snmp ont-lineprofile-id 11 desc "N1257/S203A/Some_User/TR_069"

do ONT ve více GEMech posíláme více VLAN

Kód: Vybrat vše

 ont-lineprofile gpon profile-id 11 profile-name "StdFTTH150-TR069"
  tr069-management enable
  tcont 4 dba-profile-id 10
  gem add 150 eth tcont 4
  gem add 551 eth tcont 4
  gem mapping 150 0 vlan 150
  gem mapping 551 0 vlan 551

V ONT pak vyklikáváme (nalijeme to tam obnovou, nebo se to dá naparametrizovat i přes TR069) dva WANy - proi internet a IPTV. IPTV máme jako bridge a přes binding je možné do toho bridge strčit i wifi (a klidně i jen jedno rádio nebo jedno SSID...) - přiložený je příklad konfigurace bridge pro IPTV, je to poslané na dva eth, ale klidně bych tam mohl přikliknout i nějaké wifi ssid
Přílohy
ont.png
ont.png (37.04 KiB) Zobrazeno 1942 x
0 x