Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Instalace technologií na vysoký komín

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Re: Instalace technologií na vysoký komín

Příspěvekod felix » 4 years ago

Už se nám také stalo, že jsme lezli ve tmě měnit SFPečko, takže natáhlá metalika jako záloha nikdy nebude na škodu...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Že bych chtěl mít do rádia metaliku jen tak pro "co kdyby"? To už bych tam raději dal ty SFPčka dvě a dolů optoswitche taky dva (spousta rádií má víc jak 1xSFP)
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

rsaf píše:Že bych chtěl mít do rádia metaliku jen tak pro "co kdyby"? To už bych tam raději dal ty SFPčka dvě a dolů optoswitche taky dva (spousta rádií má víc jak 1xSFP)


Tak když má 2 SFPčka , tak není co řešit. Souhlasím...
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

po jakém průřezu táhnete na 100m +24 a +48V? protože na 2,5ce to musí mít úbytky jako kráva.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Jak jsem psal 2 x cyky 6mm (5vodicu) dva - dva + ze dvou zdroju a pouze 54V konverze na 24 se provadi az v datovem rozvadeci
Naposledy upravil(a) S_a_M dne 13 Feb 2020 20:47, celkem upraveno 2 x.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

puchnar píše:po jakém průřezu táhnete na 100m +24 a +48V? protože na 2,5ce to musí mít úbytky jako kráva.


https://calc.longy.cz/ubytek-napeti-ve-vodici/
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

mě to posílat nemusíte já tyhle vzorečky znám a proto vím, že aby byl úbytek v lepší polovině tolerance vychází mi to při 24V a 10A což u většího bodu není nereálné vyšel průřez kolem 70mm2. Což podle mě je celkově levnější natáhnout X FTP a Fiber než 100m 2x70mm2 :)
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

puchnar píše:mě to posílat nemusíte já tyhle vzorečky znám a proto vím, že aby byl úbytek v lepší polovině tolerance vychází mi to při 24V a 10A což u většího bodu není nereálné vyšel průřez kolem 70mm2. Což podle mě je celkově levnější natáhnout X FTP a Fiber než 100m 2x70mm2 :)


No právě, proto to mám 230V + trafo a sekundární napájení přes POE. Tahat takový průřezy se mi fakt nechtělo. A měnit 54V na 24, to už tam dám rovnou to trafo...
1 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

no on právě někdo psal, že by nahoru poslal jen CYKY +/- tak bych chtěl vědět jak to myslel právě :)
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

To pisu ne prurez 12mm na + a - je dostatecne ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Čtyři 60m komíny cca 24x FTP a pár vláken. Jeden 120m komín jen CYKY pro 230V a rozvaděč s PoE switchem nahoře.
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

S_a_M píše:To pisu ne prurez 12mm na + a - je dostatecne ;)

54V a 24V zvlášť či měnič nahoře?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Tak zase si zoberme, ze kolko tych veci na 24V tam bude? Vacsinou su to 5Ghz sracky co zeru par W. Na dvoch vodojemoch to mame tak, ze uplne hore je mala kovova skrinka 300x400 kde je poe switch. 24VDC ide uplne zo spodu (cca 65m) Kabel som dal CYSY 2x1,5mm a neviem o tom uz roky..odber je tam na 24V cez 2,5A a viac tam proste nebude...a ak by som mal tahat na podobne miesto len s tym, ze na tom komine bude odber par sto watt tak isto by som neriesil zalohovane DCcko. Pri tom odpojovacom napati to bude kriticke...spadne to hlboko pod limit a tahat nezmyselny hruby kabel je sprostost.
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

A jaké máte nahoře napětí po zatížení 2,5A? vodič 1,5mm2 vychzí normativně jen na něco kolem 7 metrů ale zase jestli máte 1,5 na 65metrů máte z toho dobré topení :) při ztrátách cca 12W na 60W záteži :)
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

Gemb píše:Tak zase si zoberme, ze kolko tych veci na 24V tam bude? Vacsinou su to 5Ghz sracky co zeru par W. Na dvoch vodojemoch to mame tak, ze uplne hore je mala kovova skrinka 300x400 kde je poe switch. 24VDC ide uplne zo spodu (cca 65m) Kabel som dal CYSY 2x1,5mm a neviem o tom uz roky..odber je tam na 24V cez 2,5A a viac tam proste nebude...a ak by som mal tahat na podobne miesto len s tym, ze na tom komine bude odber par sto watt tak isto by som neriesil zalohovane DCcko. Pri tom odpojovacom napati to bude kriticke...spadne to hlboko pod limit a tahat nezmyselny hruby kabel je sprostost.


Tak 5GHz sračky jedou i na 18V :-)
0 x