Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Instalace technologií na vysoký komín

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
stepan.m
Příspěvky: 2
Registrován: 11 years ago

Re: Instalace technologií na vysoký komín

Příspěvekod stepan.m » 4 years ago

Dobrý den,
dělali jsme to a máme na to univerzální projekt, výkresy a statiku pro některé výšky a místa.
Myška WF
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

puchnar píše:A jaké máte nahoře napětí po zatížení 2,5A? vodič 1,5mm2 vychzí normativně jen na něco kolem 7 metrů ale zase jestli máte 1,5 na 65metrů máte z toho dobré topení :) při ztrátách cca 12W na 60W záteži :)

Netusim ake je hore napatie, mozem vychadzat len z toho co mi pise mikrotik switch...dole je 27,2V a switch hore pise 25,6V. Najskorej to aj tak pise viac a realne je tam menej. Samozrejme nejaku normu na ubytok max 3% neriesim...mobilkari musia mat ake ubytky potom? Co si tu tak zoberem u nas BENESTRU, tak 10p barak, hore 9x MW radio + switch a nejake harampadie ale vsetko na -48V. To DCcko ide az zo suterenu baraku a este aj z uplneho rohu takze nejakych 50-60m kabla a maju tam 2x16mm2 a este k tomu zalohovane DCcko takze pri odpajani cca 44V, hore maju kolko? Radia maju vacsinou NEC, ericson a pod...stare radia ktore popapaju vela. BTSky od orangu po poslednych upgradoch co som videl rovnako. Kabel je viac zvazkou dvojliniek ale len 2x10mm2 a napajaju z dola az uplne hore masiny na 4G. Kolko to ma odber netusim ale na sajte kde boli tieto masiny 2x (2x dvojlinka hore) + privodne radio + harampadie okolo toho tak odber 1100W na AC strane...toto vytlacia hore tymi dvojlinkami...takze na ubytok 3% sa hrat nemoze....
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

Jako jasný, jen se chci vyvarovat situacím, kdy se radio bude kvůli podpětí chovat divně. Každý to asi zná, nakrmíš pořádně a jede krásně...
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Psal jsem to já, ze bych s nahoru po cyky natahl 24 + 48V a stale nevidim problem v tom, proc jako ne ... ze by jako racomu, nebo siklu, nebo .... vadilo ze misto 48V bude mit 46? Ja proste na komin o 90m nepolezu v zime, v lete, v desti ani nikdy jindy zbytecne menit zdroj ani nahodou... Klidne si tam lezte v -15, ale ja udělam cokoliv proto, abych nahoře nemel nic krom jednotek, ktere jsem schopen akcepovat jako prvek ktery tam prostě být musí... Daleko radsi bych tam dal veci co maji 24-56V a provozoval je na 44 nez na to lézt v nějakem nećasu. A to se nebudem bavit o tom že lezu nahoru a nevim co s tím vlastně je a nahoře zjistim, že misto zdroje který mam sebou se tam pokazilo něco úplně jiného.
0 x

felix
Příspěvky: 65
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod felix » 4 years ago

Konkrétně Racom Ray2 17 mi dělal problém. Dal jsem 56V Tycon přes POE a pohoda.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

My máme racomu několik a vše na 24v ... to mate asi nějaký páteční kus.
0 x