❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MikroTik licence

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
MatyasCzech
Příspěvky: 9
Registrován: 10 years ago

MikroTik licence

Příspěvekod MatyasCzech » 10 years ago

Zdravím,
chci se zeptat, zda je možné z nějakého RB přetáhnout licenci do jiného, Jedná se o licenci L4.
Díky
0 x

the.max
Příspěvky: 1306
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Sudetten land
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod the.max » 10 years ago

Pokud dokážeš přehodit flashku tak ano, ale otázka je, jestli to má smysl, jen vybavení na to stojí násobné více než jinej board s L4.
0 x

MatyasCzech
Příspěvky: 9
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod MatyasCzech » 10 years ago

Aha, takže jedině, když přendám pamět? Současný key to nevezme?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Mikrotik to bere jako OEM. Je to prostě k hardware.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

proč potřebuješ přetahnout licenci z jedhono rb do druhýho? nestačí ti úroveň licence?
0 x

MatyasCzech
Příspěvky: 9
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod MatyasCzech » 10 years ago

Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 20 years ago

Příspěvekod mpcz » 10 years ago

MatyasCzech píše:Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..

Zdravím,
a který RB je bez licence?
mpcz, 02.04.2016
0 x

MatyasCzech
Příspěvky: 9
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod MatyasCzech » 10 years ago

mpcz píše:
MatyasCzech píše:Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..

Zdravím,
a který RB je bez licence?
mpcz, 02.04.2016


RB2011
0 x

hipik
Příspěvky: 42
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod hipik » 10 years ago

pobavilo :)) pěkné !!
0 x

Exter01
Příspěvky: 55
Registrován: 11 years ago
Bydliště: SK

Příspěvekod Exter01 » 10 years ago

MatyasCzech píše:
mpcz píše:
MatyasCzech píše:Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..

Zdravím,
a který RB je bez licence?
mpcz, 02.04.2016


RB2011


2011 bez licencie? :D aliexpress? :D
0 x

the.max
Příspěvky: 1306
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Sudetten land
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod the.max » 10 years ago

Pokud koupíš 2011 bez licence a je to origo mikrotik, tak netinstallem by se do něj licence měla dát natlačit/opravit.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 20 years ago

Příspěvekod mpcz » 10 years ago

Zdravím,
pokud koupíš RB bez licence, tak tam samozřejmě žádnou platnou licenci nenatlačíš, ani neopravíš. Ale po instalaci ti Dočasná instalace zdarma vypíše kód, který pošleš Sergejovi spolu s číslem RB a on ti pošle nebo taky nepošle správný klíč. Zatím se mi to vždy podařilo, ale to se jednalo o případy, kdy to byl RB jasně legální s prokazatelným původem. O jaký typ jde nyní nevím.
Na přehazování chipu zapomeň, jednak je to děsná rýpačka a navíc ROS při startu kontroluje mnoho věcí na změnu a s velkou pravděpodobností by na ten úskok přišel.
mpcz, 05.04.2016
0 x