Zdravím,
řeším problém s nastavováním limitů na mikrotiku. Postupoval jsem podle návodu, nastavil markování packetů a poté vytvořil queue tree.
Limitování funguje, ale bohužel jen na Upload.
Jako target v queue tree mám bridge, ve kterém je ethernet, který bych chtěl omezovat.
Jako queue type mám default-small.
V Bridge -> Settings mám IP Firewall zapnutý.
Čím by toto mohlo být způsobeno?
Díky
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Limitování downloadu na MikroTiku
- Selič
- Příspěvky: 818
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Quee musí být nastavena na fyzické rozhraní, kterým omezované packety opuštějí router.
Tj. ethernet, kde je připojen internet, pro quee upload a ethernet, kde jsou připojeni klienti, pro download.
Tj. ethernet, kde je připojen internet, pro quee upload a ethernet, kde jsou připojeni klienti, pro download.
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
To v ROS neplatí. Resp. nemusí.
U návodů pro QOS pozor, ve verzi 6 se měnil packet flow, takže návody pro starší verzi už nefungují jak mají.
Na bridge to funguje nějak podivně obecně ... neporadím.
Pokud ale nejsou potřeba složitosti, doporučuji si hrát se simplequeue. Je to jednodušší. A nejspíš i výkonnější.
U návodů pro QOS pozor, ve verzi 6 se měnil packet flow, takže návody pro starší verzi už nefungují jak mají.
Na bridge to funguje nějak podivně obecně ... neporadím.
Pokud ale nejsou potřeba složitosti, doporučuji si hrát se simplequeue. Je to jednodušší. A nejspíš i výkonnější.
0 x
- Selič
- Příspěvky: 818
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Právě, že takhle to používáme na RB450G a RB850 od verze 4.10 až po teď 6.34 a funguje to.
Je nastavený:
V Bridge -> Settings IP Firewall zapnutý
markovaní nejdřív connection pak podle connection pakety
a queetree na jednotlivé interface s limitem podle propustnosti sektoru
je potřeba samozřejmě dát pozor v mangle na zatržítko passthrough!
Je nastavený:
V Bridge -> Settings IP Firewall zapnutý
markovaní nejdřív connection pak podle connection pakety
a queetree na jednotlivé interface s limitem podle propustnosti sektoru
je potřeba samozřejmě dát pozor v mangle na zatržítko passthrough!
0 x
-
MatyasCzech
- Příspěvky: 9
- Registrován: 10 years ago
ludvik píše:To v ROS neplatí. Resp. nemusí.
U návodů pro QOS pozor, ve verzi 6 se měnil packet flow, takže návody pro starší verzi už nefungují jak mají.
Na bridge to funguje nějak podivně obecně ... neporadím.
Pokud ale nejsou potřeba složitosti, doporučuji si hrát se simplequeue. Je to jednodušší. A nejspíš i výkonnější.
Simple Queue jsem nastavovat zkoušel, ovšem ten stejný problém - upload to limituje, download již nikoliv.
Hledal jsem návod pro ROS 6, ale také bez výsledku.
Selič píše:Právě, že takhle to používáme na RB450G a RB850 od verze 4.10 až po teď 6.34 a funguje to.
Je nastavený:
V Bridge -> Settings IP Firewall zapnutý
markovaní nejdřív connection pak podle connection pakety
a queetree na jednotlivé interface s limitem podle propustnosti sektoru
je potřeba samozřejmě dát pozor v mangle na zatržítko passthrough!
Bylo by možné podrobněji popsat jak v mangle nastavit to markování? Chci si to zkontrolovat, zda tam nemám chybu.
Passthrought zatržený mám.
Díky
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
A jakpak ti to funguje s half-duplexní wifinou? 
Selič píše:a queetree na jednotlivé interface s limitem podle propustnosti sektoru
0 x