Ahoj, poraďte mi prosím jak mam nastavit spoj (Nanobridge vs MT) co se tyce adresace aby to fungovalo - viz obr.
Doposud je spojeni na klasickem 11a, karticky cm11 - chci prehodit na Nanobridge, RB zachovat.
Aktualne to bezi viz ´´zelena´´ vetev, naznacil jsem dve varianty modra a cervena - muze to tak byt? nebo by byla vhodna jina adresace?
Sit je dynamicky routovana, aktualne je na vzdalenejsim RB2 nastavena routa na RB1.
diky moc za rady
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Nastaveni spoje na UBNT
- ByZaK
- Příspěvky: 178
- Registrován: 20 years ago
A co třeba 192.168.81.105/29,
kde RB1 bude 192.168.81.105, první UBNT 192.168.81.106, druhé UBNT 192.168.81.107 a RB2 192.168.81.108
kde RB1 bude 192.168.81.105, první UBNT 192.168.81.106, druhé UBNT 192.168.81.107 a RB2 192.168.81.108
0 x
-
profik
- Příspěvky: 179
- Registrován: 17 years ago
ByZaK píše:A co třeba 192.168.81.105/29,
kde RB1 bude 192.168.81.105, první UBNT 192.168.81.106, druhé UBNT 192.168.81.107 a RB2 192.168.81.108
/29 me taky napadlo, muze to tak byt kdyz vyuziju pouze 4 adresy ze 6 moznych? a jaka bude nastavena Brana na jednotliych NB?
spravne jde napr. 192.168.81.1-6/29 (Netrork .0, Broadcast .7), pak az 9.-14./29
0 x
- ByZaK
- Příspěvky: 178
- Registrován: 20 years ago
využít 4 adresy z 6ti ničemu nevadí. Na UBNT bude brána nastavena na IP adresu RB1.
0 x
-
CrazyApe
- Příspěvky: 790
- Registrován: 11 years ago
-
profik
- Příspěvky: 179
- Registrován: 17 years ago
CrazyApe píše:Nejak moc nechapu proc to delat takdle slozite ....
a zase ten jeden z přínosných příspěvkářů.... Já jsem tady ten co ´´něco nechápe´´ a proto založil toto Vlákno.
0 x
-
CrazyApe
- Příspěvky: 790
- Registrován: 11 years ago
profik píše:CrazyApe píše:Nejak moc nechapu proc to delat takdle slozite ....
a zase ten jeden z přínosných příspěvkářů.... Já jsem tady ten co ´´něco nechápe´´ a proto založil toto Vlákno.
TY ip adresy potrebujes dodrzet ?
0 x
-
profik
- Příspěvky: 179
- Registrován: 17 years ago
CrazyApe píše:profik píše:CrazyApe píše:Nejak moc nechapu proc to delat takdle slozite ....
a zase ten jeden z přínosných příspěvkářů.... Já jsem tady ten co ´´něco nechápe´´ a proto založil toto Vlákno.
TY ip adresy potrebujes dodrzet ?
Ano, vesny spoje mame 192.168.81.xx, pripadne 82.xx
0 x
-
CrazyApe
- Příspěvky: 790
- Registrován: 11 years ago
Udelal bych to tak ze bych na LAN toho privodniho routeru dal 192.168.81.1/24, pak na jednu stranu ptp nastavil 192.168.81.2/24 nastavil ho jako bridge WDS, pak na druhou stranu 192.168.81.3/24 a na WAN toho druheho routeru 192.168.81.4/24 a pak z toho prvniho routeru si uz posles rozsah jaky potrebujes pomoci routy na 192.168.81.4.
0 x
- ByZaK
- Příspěvky: 178
- Registrován: 20 years ago
Žlutá varianta OK, ale jsou tam 3 chyby: UBNT1 maska 255.255.255.248, UBNT2 maska 255.255.255.248, RB2 bude /29 stejně jako RB1
Pro RB2 bude route IP adresa RB1.
Pro RB2 bude route IP adresa RB1.
0 x
-
profik
- Příspěvky: 179
- Registrován: 17 years ago
ByZaK píše:Žlutá varianta OK, ale jsou tam 3 chyby: UBNT1 maska 255.255.255.248, UBNT2 maska 255.255.255.248, RB2 bude /29 stejně jako RB1
Pro RB2 bude route IP adresa RB1.
Ok, díky za upozornění, opraveno, takže takhle to bude fungovat ? mohu tedy přepnout spoj na NB.?
0 x
- ByZaK
- Příspěvky: 178
- Registrován: 20 years ago
-
profik
- Příspěvky: 179
- Registrován: 17 years ago
ByZaK píše:jj takto je to OK
Tak jsem to ted o víkendu nastavil (žlutá varianta), tebou schválená a nemohl jsem se dostat do NB2 , natoz pak do RB2
Tak jsem to přenastavil na původní ´´červenou´´ a šlo to.
Takže?
0 x
- ByZaK
- Příspěvky: 178
- Registrován: 20 years ago