Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Protažení optiky mikrotrubičkou d12, trasa 255m

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Re: Protažení optiky mikrotrubičkou d12, trasa 255m

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Bude mě zajímat Vaše zkušenost, ale dle mě získáte jen pár otáček navíc za cenu většího opotřebení motoru.
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 5 years ago

basty píše:Nezkousel nekdo prijit na zpusob jak zrychlit podavacku? Myslim tu klasickou predelavku z podavace dratu. Ted jsme foukali 460m a bylo to nekonecny :)
taky mě to dřív limitovalo, ale přijal jsem to jako fakt. Jedině zvýšit volty ale to by trpěl motor, do toho bych nešel. Na naší foukačce jsme měli PWM regulátor rychlosti(0-100%).
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

regulator mam taky a funguje dobre a myslim ze rychlost nezpomaluje, min ne viditelne.

Spis jsem myslel to zprevodovat pod motorem, dat jine kolecka... v rychlosti jsem to rozdelal, ale cerny kryt mi nesel sundat.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Z motoru vede hřídel a na ní je šnek, který pohání ozubené kolo. To je jednoduše dostupné, aby jsi mohl doplnit vazelínu. To je pole mě jediné místo kde můžeš případně řešit převody.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Jj taky to vidím jako takovou nejlepší možnost. Jak se do toho dostanu tak uvidime
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

https://www.naraditechnik.cz/prislusens ... -24v-profi

zde se pise mozno i 42V. Zda jakoze to muze jet az do tohoto napeti, nebo je jina verze pro 42V, taky co je to za napeti 42V?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Určitě je to verze s jiným motorem. Obě mají papírově těch cca 24m/min.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Jn myslel jsem si to
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Tak jsem přemýšlel o zrychlení zafukování a napadl mě motor pro elektrokola. Asi to zkusím zbastlit a už ve verzi rozdělavatelný zafukovačky vhodné pro smyčkování.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Mluvil jsem o tom s motorářem. Pokud se motor nehřeje, je možné napětí (a tím i rychlost) zvýšit, něco jako 32V by prý mohl být stále v pohodě. Motor prý vypadá poměrně předimenzovaný, uvnitř svářečky se taky asi více zahřívá vlivem okolní elektroniky a zakrytování. Při nějakém jarním foukání to zkusím s 3x12V baterií.
1 x