Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Odpojování Winboxu

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Novacek_Jakub
Příspěvky: 14
Registrován: 9 years ago

Odpojování Winboxu

Příspěvekod Novacek_Jakub » 9 years ago

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li je normální, že se mi odpojuje Winbox. Především se to děje když se připojuji přes MAC adres (občasně i přes IP). Pokud to není normální věc, kde mám hledat problém? V ntb? Jinak moc těm PoE adaptérům moc nevěřím a dávám UBNT (ty mi přijdou i praktičtější).
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Přihlašuj se vždy přes IP adresu. Samozřejmostí je nastavená IP adresa ze stejného rozsahu na PC se kterým se na něj připojuješ.
Přes MAC to někdy padá, pokud něco změníš přes MAC adresu, tak to většinou spadne.
Teda aspoň takovou mám zkušenost :)
0 x

Novacek_Jakub
Příspěvky: 14
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Novacek_Jakub » 9 years ago

Jo, jo, to je přesně ono. Když je ta možnost, tak se radši přes IP přihlašuji.
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

Pres MAC mi to nikdy nespadlo, pokud jsem nekopiroval soubory z wonboxu do pc a naopak.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Soubory se přes MAC adresu snad ani kopírovat nedají ne? TO se načte vždycky tak pár stovek kb a pak to padne.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

zcela bezne kopiruju soubory / novy RoS / napojen na RB jen pres MAC...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Podle mých zkušeností padá winbox přes MAC jen v případě kopírování souborů (tedy při dlouhodobějším přenosu dat) - a to jen v případě, kdy je to PowerPC routerboard (RB1100xx, RB850Gx2). Takové RB433AH nebo RB450G (tedy mipsbe) jsou v tomto případě bezproblémové.

Existovala ovšem minimálně jedna verze ROS, kde to padalo všude ...

A pak také bývá problém s nastavením broadcast storm control na lepších switchích. Obecně řečeno se musí vypnout, neboť už na rb850 jde kopírování rychlostí blesku, takže tak vysoké nastavení stejně na switchi postrádá smysl.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 9 years ago

k pripojeni MT na stole bezne pouzivam konekt via MAC a s kopirovanim souboru (bezne takhle delam upgrady) v drtive vetsine pripadu problem nemam. Pokud ano, pak je neco v neporadku (divna deska/ROS, kabel, sitovka atd). Mam radeji pripojeni pres MAC, protoze nemusim nastavovat IPcka a pri konfiguraci se spojeni nerozpada (kdyz se testuji veci ktere maji vliv na IP konektivitu).

Jediny problem s pripojenim po MAC je ten, ze Winbox neni schopen posilat discovery packety na vsechny interfacy v PC a tak mi obcas nic nenajde (v PC mam pro konfigurace MT apod specialni sitovku + v nem je par virtualboxovych rozhrani). A kdyz najde tak se na to casto nepripoji z toho sameho duvodu (prokazatelne posle telnet packety napr do toho VirtualBoxu). Bohuzel support se mi nepodarilo presvedcit aby s tim neco udelali (napr mi umoznili definovat ktere rozhrani v PC je to pripojene k routerboardu). Takhle vic casu stravim resenim konektivity na board nez konfiguraci. Musim vytahovat notas a i na nem obcas problem je (protoze krome LAN ma wifi a taky virtualbox rozhrani - ale tam si to muzu dovolit docasne zakazat)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 9 years ago

Zdravím,
diskuze, kdy padá nebo nepadá je zcela mimo. Winbox (nový) PADÁ. Nevysledoval jsem závislost, ale padá přes MAC i IP. Není to ale tak dramatické, aby to navyvážilo ty nové features. Asi nezbyde, než čekat, až Sergej chybu najde a opraví.
mpcz, 24.04.2015
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Nevite cim muze byt ze mi pada pripojeni winboxem do cca 5-9 vterin se rozpoji od ROS... Takze nemuzu zmenit zadne nastaveni

Vse posledni verze, winboxu 3.16 i ROS... current
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

Pokud funguje Telnet, zkusil bych se podívat do logu, zda tam nebude nějaký důvod odpojení uveden.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Snazim se ho nastavit do bridge modu, tedy aby delal koncove ap bez maskovani site (bez natu) no a nemam jeho ip adresu a tedy winbox ho vidi jen pres MAC a tak telnetem se tam asi nepodivam?
0 x

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

Existuje i MAC Telnet.
Tady může být ale problém s tou MAC adresou - zkusil bych obě - Eth MAC i Wlan MAC.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

že ty máš wifinu v režimu station co?
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

No to snad ne, nastavoval jsem to pres wisp ap mode ale neslo to, provedl jsem reset, pak format (to je 20s) drzet a pak znova reset a odnesl to nastavit k notebooku a po kabelu a hle ted uz to neodpojuje...

Tak nevim cim to bylo... Vzdy me to rozhodi kdyz to rok nedelam a pak ten mikrotik - je to nejaky divny a ani discovery software na ios nemam (na rozdil od ubnt kde nastavit zarizeni pres iphone po resetu kdyz si nepamatujete heslo je hracka)

Mikrotik asi neplanuje vydat ios aplikaci na quick settings coo?

Pritom ja to potrebuju jen na dokryti plochy, delam to tak ze necham stejne ssid/key a kanal na AUTO a ve stejne subsiti (tedy bridge rezim) a pak si klienti preskakuji podle sily signalu jak potrebuji transparentne... Tak max 2 nebo 3 v lokalite

Problem byl ze obcas nejaky mikrotik zacne podivne odpojivat klienty a ja uz nemuzu zjistit ipcko toho mikrotiku a pres ten winbox se mi tam neslo pres mac adresu dostat odpojovalo to...
0 x