Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přenos konfigurace RB na jiný

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Přenos konfigurace RB na jiný

Příspěvekod hapi » 5 years ago

takže tvůj příspěvek je prakticky k ničemu když nakonec řekneš že by si tam dal supermicro. Fakt dobrý.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

hapi píše:takže tvůj příspěvek je prakticky k ničemu když nakonec řekneš že by si tam dal supermicro. Fakt dobrý.


Nevím co máš proti, před pár roky ti to nevadilo mám desku se stejným čipem integrované lanky RTL8111 ? viewtopic.php?t=10906 , zatím vše funguje má to i jeden známí na gw kde má pár set lidí (menší isp) bez problému .... nebo se ti někdy s tímto cipem RTL8111 oběvili problémy ?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

nevidím tam napsáno že bych to používal. Na videu dokonce je xeon pokud se nepletu. Nikde žádnej bastl z desktop hraček. A je to starý 7 let.

Ale upřímně řečeno, mě nevadí že ty nechápeš proč dotyčnej radši zvolil CCRko. Osobně bych ho raději zvolil taky místo tý desky plný kompromisů.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

hapi píše:nevidím tam napsáno že bych to používal. Na videu dokonce je xeon pokud se nepletu. Nikde žádnej bastl z desktop hraček. A je to starý 7 let.

Ale upřímně řečeno, mě nevadí že ty nechápeš proč dotyčnej radši zvolil CCRko. Osobně bych ho raději zvolil taky místo tý desky plný kompromisů.


Sám jsem to CCR1009 měl vyzkoušel jsem to a bylo to slabé za ty peníze, je pravda že jsem měl pravidel ve fw celkem dost ale mě to nestačilo, tak jsem zkusil řešení MiniITX a je to výkonnější a levnější možná kdybych šel do vyšší verze CCR tak by mě to stačilo, ale zas tolik peněz na rozhazování nemám .... A u té miniITX se mi libí to že když se mi mikrotik zprotiví tak hodím čistý debian nebo PFsense
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Pánové vzdut se tu dohaduje te o jablkách a hruškách.
Ales má pravdu výkon bude větší a cena ubastlemni nižší když nepočítáš i ten čas. (už jenom výběrem desky)

Ale hapi má pravdu ze ccr má své vyhody.

Tu 1009 můžeš napájet 48V, máš podstatně víc Ethernetu + sfp a jsou přeci jenom i se sfp+
A hlavně koupíš to hotové v krabicce. Žádný srani s case.

Je to prostě účelný produkt. Taky sem dlouho používal podobné lowcost routery než mi začaly chybět sfp a napájení 48V
Do určité fáze je bastleni výhodné a potom přijde zlom kdy člověk raději utratí ty peníze za hotový produkt protože ho to vyjde stejně jako kdyby to bastlil. A čas ušetření bastlenim je schopen vydělat peníze které cenu zkompenzuji.
Vše je to na úkor času a prudktivite. Jenom se tu dohaduje té úplně zbytečně oba máte pravdu. :-)
1 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zdravím, děkuji za podnětné připomínky k problému přenosu konfigurace. Názory na 1009ku se zde různí, ale je jednoduché zjistit, kde je pravda - přehodit a uvidí se. Výhodu CCR1009 vidím především v tom, že má dírky na optiku od 100M/1G až do SFP+ a hned dvě. A tu 100M potřebuji nyní dočasně především. To žádný jiný CCR nemá, alespoň jsem takový nenašel. Pokud to při provozu klekne, dáme něco jiného. ITX verzi mám připravenu na den D také, k tomu, co se diskutovalo výše mohu říci jen tolik, že všechny 3 porty Sergej vidí, jak ten na desce, tak ty levné INTEL 1G, které mám v provozu už snad sedmým rokem v PC routeru naprosto bez problémů. Není problém na to ITXko přidat i optiku, což bych řešil až když CCRko padne do kolen. Uvnitř je zdroj 12-60V. Drobnou výhodu CCRka vidím v tom, že pokud klekne, naskočí automaticky druhé a hlavně - nebude (asi) problém s přenosem a synchronizací konfigurace, což nyní z PC do RB byl a velký. mpcz, 14feb2019
router_garazovy.jpg
router_garazovy.jpg (184.46 KiB) Zobrazeno 1994 x
1 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

mpcz píše:Zdravím, děkuji za podnětné připomínky k problému přenosu konfigurace. Názory na 1009ku se zde různí, ale je jednoduché zjistit, kde je pravda - přehodit a uvidí se. Výhodu CCR1009 vidím především v tom, že má dírky na optiku od 100M/1G až do SFP+ a hned dvě. A tu 100M potřebuji nyní dočasně především. To žádný jiný CCR nemá, alespoň jsem takový nenašel. Pokud to při provozu klekne, dáme něco jiného. ITX verzi mám připravenu na den D také, k tomu, co se diskutovalo výše mohu říci jen tolik, že všechny 3 porty Sergej vidí, jak ten na desce, tak ty levné INTEL 1G, které mám v provozu už snad sedmým rokem v PC routeru naprosto bez problémů. Není problém na to ITXko přidat i optiku, což bych řešil až když CCRko padne do kolen. Uvnitř je zdroj 12-60V. Drobnou výhodu CCRka vidím v tom, že pokud klekne, naskočí automaticky druhé a hlavně - nebude (asi) problém s přenosem a synchronizací konfigurace, což nyní z PC do RB byl a velký. mpcz, 14feb2019
router_garazovy.jpg


Pěkný Router Garážový , máš pěknou 2U case ty se mi líbí, kdybys takhle stavěl i tu síť to by bylo něco ....
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

iTomB píše:Nevim nevim ... PC + switch cca 30-35W

Tak proběhla první fáze a po vyhození Cisco switche a nahrazení za RB 24xG port klesl odběr z 177W na 149W. Zatížení RB je přes den 13 procent. To by odpovídalo papírovým údajům i výše naměřenému skutečnému odběru RB switche. Ještě bude nahrazen PC router a převodník z optiky, tak uvidíme, kam se odběr nakonec dostane. mpcz, 19feb2019
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Ja mam switch a 2 servery (jedu teda na linuxu) a spotreba pod 60W :D nepocitam napajeni pro radia ...
0 x