potřeboval bych poradit s výběrem technologie pro realizování níže popsaného spoje s následujícícmi požadavky:
1. co nejlevnější - avšak ne na úkor kvality a norem

2. potřebuji aby spojem proteklo 20-30 Mbit i když bude pršet, sněžit atd.
Popis situace:
Mějme dva body A a B, které na sebe nevidí. Existuje bod třetí - bod C, který vidí na body A a B. Bod A a C je vzdálen 2200 metrů, přímá viditelnost bez překážek. Bod B a C je vzdálen 500 metrů, v polovině cesty do spoje zasahuje koruna listnatého stromu, další překážky nejsou.
Aktuálně je v bodě C RB333 s 2xCM9 na 2,4Ghz, směrem k bodu A je Yagi antena 19Dbi a k bodu C je panelová anténa 11Dbi. V bodě A stejná Yagi anténa a Ovis5460. V bodě B stejná panelová anténa a Ovis5460. Propustnost tohoto spoje z A do B je cca. 6Mbit v závislosti na počasí. Spoj je můj soukromý.
Moje představa byla takováto:
Body A a C bych spojil pomocí Nanobeam/Nanobridge M5 s průměrem 300 mm. Zde si nejsem jistý, zda by spoj fungoval i za zhoršených povětrsnostních podmínek, jestli by nebyly lepší antény s průměrem 400 mm. Dále jelikož nemám zkušenosti s UBNT, si na základě diskusí nejsem jistý, zda by bylo možné dodržet legislativní normy.
Pro spojení bodu B a C bych použil buďto Nanostation M2 (frekvence kvůli koruně stromu), nebo RouterBOARD SXT Lite2. Routerboard je levnější, a pravděpodobně bude možné ho lépe regulovat, disponuje ale pouze licencí L3 a o funkčnosti a kvalitě nemám žádné informace.
Nejraději bych byl, kddyby bylo možné na bod C instalovat pouze jedno zařízení, které by obsluhovalo jak bod A, tak bod B, ale obávám se, že cena by byla mnohem vyšší, než když tam budou 2 kusy.
Prosím tedy o vaše rady a doporučení, popř. vylepšení navrhovaného řešení.
Děkuji
Honza