Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Blbne prepoj UBNT

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Lamicka
Příspěvky: 21
Registrován: 12 years ago

Blbne prepoj UBNT

Příspěvekod Lamicka » 10 years ago

Ahojte,
mam jeden problemik a neviem si dat rady.
Mam siet postavenu z UBNT a Mikrotiku - (brana,dhcp server)
Vsetko slape ako ma ale na jednom prepoji mi to blbne mam to spravene tak ze

Connect - Mikrotik - UBNT - UBNT AP1 - [UBNT(pripojene na AP1) priamo kablom do UBNT(pripojene na AP2)]^- UBNT AP2 - UBNT Domov. Vsetko je nastavene na brigde okrem UBNT Domov. Internet vsetko slape ale obcas sa stane ze z nicoho nic mi padne ten prepoj medzi AP1 a AP2. na AP1 funguju klienti aj zariadenia a na AP2 nic nejde pretoze prepoj medzi tym padol. Spravim restart UBNT prepoju ^ a vsetko slape ako ma az niekedy to proste znova padne.

Nenapada vas nejake riesenie? Vsetky klienti su na DHCP. tj automaticky. ( Prepoj som skusal aj staticky nepomohlo.
Na AP2 co som si vsimol ze UBNT ktore sa nanho pripaja ako prepoj stale mu skace Last IP, po vsetkych moznych zariadeniach.
0 x

davis
Příspěvky: 5
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod davis » 10 years ago

no skusil by som mozno najnovsi firmware alebo mozno vyladit na inu frekvenciu popirpade nastavil watchdog aby sa to restartlo samo
0 x

Lamicka
Příspěvky: 21
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Lamicka » 10 years ago

Zdravim,

tu vec som odskusal dal som najnovsi firmware a nic nepomohlo, stale si to skace kade chce a ten spoj vypadne. A nic za nim nejde, ked som skusal aj pingovat tak vzdy to skoci nanho a az potom na hlavny router.
0 x