Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrotik - chybí connected síť v routovací tabulce.

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
skvedo
Příspěvky: 3
Registrován: 10 years ago

Mikrotik - chybí connected síť v routovací tabulce.

Příspěvekod skvedo » 10 years ago

Zdravím

Mám drobný problém s Mikrotik 711-5Hn-MMCX ROS 4.17.
Po restartu zařízení přestalo reagovat na ping a nešlo se připojit přes ssh. Na AP jsem viděl, že je wifi připojena. Připojil jsem se pomocí mac-telnet a v routovací tabulce našel pouze statickou default route. Dynamický záznam připojené sítě od mgmt adresy chyběl. Mgmt adresa je nastavena na vlan interface, který je na bridge, takže interface byl na 100% up. Po "vypnutí a zapnutí" ip addresy (/ip address ; disable 0 ; enable 0) se příslušná routa v routovací tabulce objevila a klient začal komunikovat. Po restartu se situace opakovala.

MTik má jenom mgmt adresu a pro datový provoz dělá L2 spoj.

Zatím jsem zkusil upgradovat FW na současnou verzi 4.17 včetně upgradu bootloaderu a nezabralo.

Jako dočasné řešení jsem napsal script, který se spouští po startu a provede příslušné vypnutí a zaptuní ip adresy, ale chtěl bych to vyřešit bez takovéto obezličky, na kterou se časem zapomene a pak se člověk bude divit co to dělá.

Setkal se někdo s něčím podobným a našel řešení?

Díky
0 x