❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Lokalizace vysilacu
- midnight_man
- Příspěvky: 3680
- Registrován: 15 years ago
Re: Lokalizace vysilacu
To sú vážne veci. Už aspoň vieme ako bude vyzerať záveť poskytovateľa internetu 
0 x
-
rouchi
- Příspěvky: 508
- Registrován: 18 years ago
- Kontaktovat uživatele:
jinak pokud chceš něco na vyhledávání ala MK a velká anténa, tak rozhodně nekupuj RB800 kuli tomu ale kup RB711 to ti na tohle použití bohatě postačí a ušetříš několik tisíc....
0 x
- reset
- Příspěvky: 2902
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: intERnet
Pekny, takze se to krmi z azdsl. Jakej tamje cca mesicni prijem? Urcite bych o2 zrusil a koupil bych garant connect.
0 x
-
DarkLogic
- Příspěvky: 1315
- Registrován: 15 years ago
No a proč se namísto lítání s anténou raději nezeptat přímo zákazníků, kam mají namířenou anténu? 
Předpokládám, že bys na ně mohl mít kontaktní e-maily. Tak jim prostě rozeslat hromadný e-mail s informací, že síť má na starost nový správce...a při té příležitosti je požádat, zda by ti mohl každý z nich napsat, kam má namířenou anténu. Někteří to budou vědět přesně, někteří ti vůbec neodpoví, ale přijde mi to jako rozumnější řešení, které by mohl vést rychleji a lépe k požadovanému výsledku.
Předpokládám, že bys na ně mohl mít kontaktní e-maily. Tak jim prostě rozeslat hromadný e-mail s informací, že síť má na starost nový správce...a při té příležitosti je požádat, zda by ti mohl každý z nich napsat, kam má namířenou anténu. Někteří to budou vědět přesně, někteří ti vůbec neodpoví, ale přijde mi to jako rozumnější řešení, které by mohl vést rychleji a lépe k požadovanému výsledku.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
Za ty 3 dny nebo kolik se to tady řeší, bych měl to místo obejíté a zeptal se lidí (těch, co mají anténu na domě, ke komu jsou připojeni atd.). Asi máš dost času vymýšlet něco, co jde udlěat úplně jinak ...
0 x
- midnight_man
- Příspěvky: 3680
- Registrován: 15 years ago
Samozrejme, vela klientov vie kam smeruje anténa, kde je vysielač
Sú to typy ľudí ktorý vedia o tej časti siete pomaly viac ako majiteľ
stačí nájsť toho správneho.
0 x
- aliney
- Příspěvky: 1312
- Registrován: 15 years ago
rouchi: RB800 jsem nekoupil, ale byla skladem, vlastne jako vsechny veci, ktere jsem nakonec pouzil.
reset: mozna mi neco uteklo, ale jak si prisel na to, ze je zivene z adsl? jakoze neni
DarkLogic: ptat se zakazniku zrovna nechci, ale je pravda, ze jsem narazil na jednoho noveho, ktery vedel kam se BUDE koukat, protoze si zjistoval kdo v okoli by mu mohl net poskytnout. Mozna by nebylo od veci ho vyslat po siti at najde vsechny
Celkove shrnuto, to co jsem potreboval jsem nasel bud vyhledavanim vyse zminenym, neco mi rekl ten aktivni budouci zakaznik a neco nasel dalekohled a overilo zamereni... no a tech par dalsich se jeste dohleda, ted je prioritnejsi vymenit jeden klicovy RB s NsD a zjistil jsem, ze full backup / restore neni zas tak uplne "jednoduche"
reset: mozna mi neco uteklo, ale jak si prisel na to, ze je zivene z adsl? jakoze neni
DarkLogic: ptat se zakazniku zrovna nechci, ale je pravda, ze jsem narazil na jednoho noveho, ktery vedel kam se BUDE koukat, protoze si zjistoval kdo v okoli by mu mohl net poskytnout. Mozna by nebylo od veci ho vyslat po siti at najde vsechny
Celkove shrnuto, to co jsem potreboval jsem nasel bud vyhledavanim vyse zminenym, neco mi rekl ten aktivni budouci zakaznik a neco nasel dalekohled a overilo zamereni... no a tech par dalsich se jeste dohleda, ted je prioritnejsi vymenit jeden klicovy RB s NsD a zjistil jsem, ze full backup / restore neni zas tak uplne "jednoduche"
0 x
-
pfadmin
- Příspěvky: 347
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
Jednoduché to není, pokud neplatí tyto předpoklady:
1) musí být stejné typy RB (když nejsou, tak to pouze MŮŽE fungovat, ale nemusí)
2) musí být stejné miniPCI karty (nemusí být ve stejném pořadí, ale musí v nich být stejný pigtail, logicky)
3) Měly by být ne úplně odlišné verze ROS
Jinak je tu export a známé "hledaj a najdi", i se svými bugy (miluju když mi exportovaný skript proběhne a nic, napíše to, že už tam ten exportovaný obsah už je, a on není, takhle sem exportoval 6x simple queues a lidi z jednoho rbčka to tam nedalo, že už tam prý jsou a přitom nejsou, a nezabírá ani rename, ani smazat SQ, pořád to samé, 5 se přidá, 6. odmítne).
1) musí být stejné typy RB (když nejsou, tak to pouze MŮŽE fungovat, ale nemusí)
2) musí být stejné miniPCI karty (nemusí být ve stejném pořadí, ale musí v nich být stejný pigtail, logicky)
3) Měly by být ne úplně odlišné verze ROS
Jinak je tu export a známé "hledaj a najdi", i se svými bugy (miluju když mi exportovaný skript proběhne a nic, napíše to, že už tam ten exportovaný obsah už je, a on není, takhle sem exportoval 6x simple queues a lidi z jednoho rbčka to tam nedalo, že už tam prý jsou a přitom nejsou, a nezabírá ani rename, ani smazat SQ, pořád to samé, 5 se přidá, 6. odmítne).
0 x
- aliney
- Příspěvky: 1312
- Registrován: 15 years ago
LIVE jsem to jeste nezkousel menit, ale RB600 chci pouzit stejny. CPU jsem nevidel nad 60%, takze to asi zvlada dobre
zjistil jsem, ze bude asi vhodne pouzit fyzicky stejne PCI karty, nez na novych prepsat MACy podle starych
1) proto, ze nebudu muset nikde nic menit v zaznamech a znovu spojovat... proste vypnout, vymenit desku, zapojit a jit domu
2) doufam, ze vypadky celeho boardu nezpusobuje jedna z nich
Ale pro jistotu jsem myslel, ze karty bude dobre nastrkat i ve stejnem poradi, pokud si k nim treba prirazuje jeste vnitrne neco ve stylu slot1=<nejaka_mac>
A jak pises i Ty, full export asi nebude to prave. Takze postupne exportovat a importovat po castech.
zjistil jsem, ze bude asi vhodne pouzit fyzicky stejne PCI karty, nez na novych prepsat MACy podle starych
1) proto, ze nebudu muset nikde nic menit v zaznamech a znovu spojovat... proste vypnout, vymenit desku, zapojit a jit domu
2) doufam, ze vypadky celeho boardu nezpusobuje jedna z nich
Ale pro jistotu jsem myslel, ze karty bude dobre nastrkat i ve stejnem poradi, pokud si k nim treba prirazuje jeste vnitrne neco ve stylu slot1=<nejaka_mac>
A jak pises i Ty, full export asi nebude to prave. Takze postupne exportovat a importovat po castech.
0 x
- reset
- Příspěvky: 2902
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: intERnet
aliney píše:reset: mozna mi neco uteklo, ale jak si prisel na to, ze je zivene z adsl? jakoze neni
sorry za narceni, to byl prispevek od nekoho jineho, myslel jsem ze je to od tebe
0 x
- midnight_man
- Příspěvky: 3680
- Registrován: 15 years ago
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
samozřejmně backup nikdy nenahrávat do jinýho RBčka než na kterym byl vytvořen.
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
Decentní otázka: k čemu mi pak ten backup je? 
hapi píše:samozřejmně backup nikdy nenahrávat do jinýho RBčka než na kterym byl vytvořen.
0 x
- aliney
- Příspěvky: 1312
- Registrován: 15 years ago
no asi jako zaloha, kdyz neco nastavis spatne, tak se vratis ze zalohy...
ale myslim, ze za par hodin budu schopny rict, jestli je ten backup co k cemu, protoze jsem si udelal backup a ne export a zarizeni umrelo nadobro a ja ted musim vymyslet co s tim a co tam vlastne vsechno bylo. RB600 > RB800 (600 uz se podle vseho koupit neda)
idealni by bylo rozlouskat ten kod do nejakeho citelneho tvaru
ale myslim, ze za par hodin budu schopny rict, jestli je ten backup co k cemu, protoze jsem si udelal backup a ne export a zarizeni umrelo nadobro a ja ted musim vymyslet co s tim a co tam vlastne vsechno bylo. RB600 > RB800 (600 uz se podle vseho koupit neda)
idealni by bylo rozlouskat ten kod do nejakeho citelneho tvaru
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
a proto máme export kde to čitelný je a můžeš si to zeditovat a vložit do novýho zařízení.
0 x