Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

OpenWRT v RB-411 - kompilace vlastní APP

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

OpenWRT v RB-411 - kompilace vlastní APP

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zdravím, je tu prosím někdo, kdo úspěšně zkompiloval svoji aplikaci a rozběhl ji v OpenWRT, třeba RB-411? Kompilátor nejlépe pro Windows.
Jeden sice již mám a funguje, ale aplikace se v OpenWRT nerozběhne, hodí to pouze klasickou nicneříkající hlášku "Permission denied". V čistém Linuxu stejný kompilát běží OK.
Předem říkám, že nejsem skálopevně přesvědčen o tom, že to souvisí jen s právy. Existuje nějaký detekční postup, jak chybu blíže ohraničit/odstranit? Děkuji, mpcz, 25may2019
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

A co tam potřebuješ konkretně rozběhnout , na takové hraní je 411 slabá .... kdysi jsem upravoval skoro celé openwrt a následně kompiloval na jeden nepodporovaný router DSL, jenže ejhle měl tak slabí HW že to psalo kdejaké nesmysli a kousal se .... zkus to na 433 AH pokud nezabere máš problém v kompilaci
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Děkuji, to nebudu ani zkoušet. Slabí určitě není. Mám proto tyto důvody:
- osekal jsem původní aplikaci až na úplné minimum, kdy potřeba HW je téměř nic. Opět "Permission denied".
- přihrál jsem hotovou celou aplikaci Sergejovi do funkčního mikrotiku na stejném HW (RB-411) a tam jede jak z praku.
Z toho vyvozuji, že problém je v odlišnosti/osekanosti OpenWRT oproti Sergejovu/čistému Linuxu, nikoliv v chybné aplikaci nebo kompilátoru. mpcz, 26may2019
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Tak po vysilujícím boji se vše podařilo. To jen pro někoho, kdo by se podobnou cestičkou chtěl vydat, ať už by měl motivaci jakoukoliv. Aplikaci s UDP testerem ( + několik dalších) se nakonec podařilo dostat i do OpenWrt, kde se mi líbí nejvíce. (I když Linux OpenWrt má těch odlišností od čistého Linuxu hodně). Jednak proto, že výkon i té RB411U je na tento i na další mé účely dostačující, má to USB-čko, napájení je klasika 9-28V, ethernet a dá se získat i zadarmo. Další bod pro OpenWrt je hotové Web rozhraní. Nezanedbatelné je i "zlomové" spouštění při zhupu napájení, což odfiltruje většinu výkyvů EONu. I když dojde k restartu, nezatuhne to jako ostatní desky.
Sergejovi to do jeho Linuxu Mikrotiku lze taky podstrčit, běží to bez problémů, kompilace je dokonce ještě jednodušší, více práce je ale se spouštěním. mpcz, 11jun2019
0 x