Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

APčko na Prague Towers?

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

APčko na Prague Towers?

Příspěvekod Behemot » 6 years ago

Zase sem přestěhovanej jinam a zas je to utopený pod stromama a v zástavbě…skvělou viditelnost mám na věže Prague Towers na vzdálenost 1,86 km, netuší někdo, esli tam nebude nějaký standardní APčko (2,4/5 GHz) než jenom páteřní šílenosti v desítkách GHz za ranec?
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 6 years ago

to se budeš muset zeptat mistních firem a nebo lepe vzít nějaky MK nebo UBNT a hodit sem sken z směru té věže
ale po praze bych patral po optice
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 6 years ago

Stará zástavba, tam je prd. Řek bych že nějaký ty nový bytovky poblíž už budou zasíťovaný, ale na ně nevidím přes okolní baráky.

Tam něco uvidim, SSID nebývaj skrytý?
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Behemot píše:Stará zástavba, tam je prd. Řek bych že nějaký ty nový bytovky poblíž už budou zasíťovaný, ale na ně nevidím přes okolní baráky.

Tam něco uvidim, SSID nebývaj skrytý?

UBNT i mikrotik vidí skrytý SSID naprosto bez problémů.
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 6 years ago

K, mám na dalším baráku M5 Loco, tak to příležitostně sundám :) V baráku je jinak i telefonní linka, ale tam sou dycky hrozný uplinky, tak to nechávám zase jako poslední možnost.
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 5 years ago

Hm, hezký, podle růžovýho ani DSL nic extra, prej tak 8 dolů a svítí jim tam cosi že technickej zásah a nebude to levný. Nemyslim že by kabeláž byla v mizerným stavu, spíš jsou v ulici na DSLku (krom pár wifinářů co prosvítí mezerou) všichni a nemaj sloty. Na LTEčka a podobný šroty já samozřejm prcám, jenže z toho všichni mají vymletou palici a budou mi to tam tlačit že hento „pevný“ a nebudou chtít nikde dělat kabeláž.

Nemá někdo přístup na někoho z CETINu, kde by se dalo zeptat, co přesně je tam blbě, co by bylo nutno udělat a jaká je tam zhruba investice? V růžovým mi řekli prd, že vidí jen co je na mapě a mám se zeptat u CETINu. Jenže tam sou všichni zabetonovaní a dovnitř není žádnej kontakt, leda se zeptat na existenci sítí (což můžeme odůvodnit stavbou plotu/zídky, to zas jo) a pak teda vstoupit v komunikaci s dotyčným, ale to je pořád manuál pro nový přípojky novostaveb, to todle není :D
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Tornado101
Příspěvky: 26
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Tornado101 » 5 years ago

Zdravím, jestli se jedna o žižkovskou telekomunikační věž, tak tam svítí AP v 5GHz od VHVSPEED, mohu dát telefon kdy byl ještě zájem.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 5 years ago

Mam dojem ze se jedna o dvojcata na Velke Ohrade P13. V lokalite mame vysilace. kam to potrebujes ? Mala Ohrada, Reporyje, Albrechtuv vrch ?
Tornado101 píše:Zdravím, jestli se jedna o žižkovskou telekomunikační věž, tak tam svítí AP v 5GHz od VHVSPEED, mohu dát telefon kdy byl ještě zájem.
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 5 years ago

Joo vohrada. Nahoru až na začátek Stodůlek, ale jak sem psal, podle mapy <2 km. Zvládne to eště sektor, nebo už to chce směrovku?
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.